Nowy lepszy Twitter

Twitter daje nowe możliwości odpowiedzi na tweety

Newsy

Od dziś użytkownicy Twittera mogą dodawać zdjęcia, filmy wideo i GIF-y do swoich retweetów oraz cytowanych tweetów. Firma wprowadziła nową funkcję na Androida, iOS, i mobilną stronę internetową serwisu. Niestety, użytkownicy korzystający z Twittera na komputerach osobistych muszą na nią trochę poczekać, albo logować się w wersji mobilnej.

Retweety z obrazami i animacjami

Retweety z obrazami

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Dodawanie mediów do retweetów jest banalnie proste. Wystarczy wybrać opcję Podaj dalej Tweeta z komentarzem, a następnie wybrać opcję obrazka lub animacji na pasku narzędzi, tak jak ma to miejsce podczas pisania tweeta. Twitter zauważa, że niektóre marki i twórcy już korzystają z nowej funkcjonalności pierwszego dnia. Mimo że ta funkcja wydaje się banalna, to serwis miał duże problemy z jej uruchomieniem. Problematyczne było zaprojektowanie wszystkiego tak, żeby obraz był przejrzysty i czytelny. Tak, żeby od razu odróżnić, co jest oryginalnym Tweetem, a co jego przesłaniem dalej z komentarzem. Dlatego właśnie wersja na komputery stacjonarne i laptopy wciąż jest opracowywana. Układ postów wygląda w nich nieco inaczej niż na smartfonach.

Zobacz też: Android Auto przygotowuje się na lato

Mimo że funkcja już jest uruchomiona, to niestety u mnie wciąż nie działa. Co prawda pojawiły się na pasku podczas pisania retweetu odpowiednie pola oznaczające obraz i GIF, jednak są one wyszarzałe i nie reagują na dotyk. Może to oznaczać, że nowa funkcja nie trafiła jeszcze do wszystkich użytkowników, albo wynikać z opóźnienia regionalnego. Dlatego mam do Was pytanie: czy u was nowa funkcja Tweetera już działa, czy spotykacie się z takim samym problemem, jak ja?

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x