Google wydał Android Auto ponad cztery lata temu. Od tamtego czasu zarówno jego wygląd, jak i działanie niemal wcale się nie zmieniło. Na szczęście Google właśnie ogłosiło ogromne przeprojektowanie Android Auto, które ułatwia zarządzanie powiadomieniami, aplikacjami dostępowymi i mediami kontrolnymi.

Aktualizacja do Android Auto przyniesie duże zmiany

aktualizacja do Android auto

Jak widać w animacji powyżej, Android Auto będzie wyglądać zupełnie inaczej już wkrótce. Google dostarczył również całkiem bogatą listę zmian:

  • Po uruchomieniu samochodu Android Auto będzie nadal odtwarzać multimedia i pokazywać uruchomioną nawigację sprzed wyłączenia auta. Wystarczy dotknąć sugerowanej lokalizacji lub powiedzieć Hey Google, aby przejść do nowego miejsca.
  • Dzięki nowemu paskowi nawigacyjnemu mędzie można zobaczyć kierunek jazdy i sterować aplikacjami i telefonem na tym samym ekranie.
  • Nowy pasek nawigacyjny umożliwia łatwe sterowanie aplikacjami za pomocą jednego dotknięcia.
  • Nowe centrum powiadomień wyświetla ostatnie połączenia, wiadomości i powiadomienia, dzięki czemu można szybciej i łatwiej nimi zarządzać, co jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa jazdy.
  • Ciemny motyw, w połączeniu z kolorowymi akcentami i łatwiejszymi do odczytania czcionkami, pomoże poprawić widoczność.
  • W samochodach z szerszym ekranem system Android Auto dostosuje się do niego. Dzięki temu będzie w stanie pokazać więcej informacji, takich jak kolejne kierunki, sterowanie odtwarzaczem i bieżące połączenia.

Zobacz też: Skutki awarii Firefoxa mocno odbiły się na sieci Tor

Nowy pasek nawigacyjny wygląda jak inteligentny sposób obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego z wieloma funkcjami. Kiedy mamy uruchomiony odtwarzacz muzyki, nadal możemy zobaczyć informacje nawigacyjne na dole. Natomiast przy włączonej nawigacji mamy stałą kontrolę nad odtwarzaczem. Nowy launcher jest teraz raczej listą aplikacji niż listą powiadomień. Te znajdują się teraz razem wewnątrz nowego centrum powiadomień. Google nie podało konkretnej daty aktualizacji do Android Auto. Wiemy jednak, że ma się pojawić latem.

Źródło: Androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.