Następca Snapdragona 855 będzie prawdopodobnie nazywany Snapdragon 865. Według wcześniejszych przecieków będzie on dostarczany ze zintegrowanym modemem 5G. Dzięki temu producenci nie tylko zaoszczędziliby nieco miejsca w obudowie swoich smartfonów, ale układ zintegrowany z SoC byłby tańszy niż zakup tych dwóch komponentów osobno.

Snapdragon 865 w wariantach z 5G i bez niego

snapdragon 865

Zgodnie z nowym raportem, Qualcomm planuje wydać swój flagowy chipset w dwóch wariantach. Jeden będzie posiadał zintegrowany modem 5G, drugi zaś nie. Biorąc pod uwagę fakt, że sieci 5G dopiero się rozwijają i to na razie jedynie w dwóch krajach to rzekoma strategia Qualcomma ma sens. Producenci smartfonów wybierający wariant z wbudowanym modemem 5G będą w stanie wykorzystać zwolnione miejsce na inne rzeczy, takie jak większa bateria. Smartfony, na których opiera się układ scalony, zostaną prawdopodobnie wprowadzone na rynki rozwinięte.

Zobacz też: Huawei Watch GT – prawie że smartwatch
W przypadku wariantu bez 5G pomogłoby to producentom obniżyć koszty ich smartfonów i zaspokoić wrażliwe cenowo rynki, takie jak Indie i inne regiony rozwijające się technologicznie. Według Qualcomma mobilna platforma Snapdragon 5G następnej generacji będzie obsługiwać moduły anteny drugiej generacji w paśmie 6 GHz i mmWave. Będzie ona również wyposażona w nową technologię 5G PowerSave, która zwiększy żywotność baterii w słuchawkach 5G-ready, w określonych sytuacjach. Muszę przyznać, że jeśli plotki się potwierdzą, to będzie to świetny ruch ze strony producenta. Snapdragon 865 dostępny w dwóch wariantach sprawi, że flagowe urządzenia w większości przypadków będą korzystali z modemów Qualcomma, natomiast wersja bez 5G nie będzie dawała poczucia płacenia za coś, z czego się nie korzysta.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.