Kwietniowe dane dotyczące przychodów HTC świadczą o tym, że jej odrodzenie było krótkotrwałe. Niemniej jednak, w marcu wszystko zaczęło wyglądać bardziej pozytywnie, ponieważ sprzedaż HTC drastycznie wzrosła dzięki popularności zestawów VR. Jednak, jak wynika z najnowszych danych firmy, to był krótkotrwały skok sprzedaży.

Wyniki HTC znowu są coraz gorsze

wyniki HTC

W okresie od 1 do 30 kwietnia firma HTC wygenerowała łącznie przychody w wysokości 0,59 mld USD. Nie jest jasne, w jaki sposób ta kwota jest podzielona między sprzedaż smartfonów i VR. Porównując wyniki z poprzednimi, liczby z kwietnia przekładają się na duży spadek o 54,85% miesiąc do miesiąca z 1,31 miliarda dolarów. Jeszcze większy jest spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, bo wynosi aż  71,77%.

Zobacz też: Sprzedaż iPhone spada, ale Apple się nie martwi

W grudniu firma HTC stwierdziła, że jej celem na rok 2019 będzie osiągnięcie zysku i odzyskanie udziału w rynku w segmencie smartfonów. Do tej pory jednak tajwańska firma nie zrobiła zbyt wiele, aby to osiągnąć. HTC wypuściła jednak zestaw słuchawkowy Vive Focus Plus VR i uruchomiła usługę subskrypcji Viveport Infinity. W 2019 roku HTC ma zamiar ogłosić swój pierwszy flagowy smartfon 5G. Nie wiadomo jednak czy wpłynie on w pozytywny sposób na kondycję firmy. HTC już wielokrotnie zapowiadało wielki powrót na rynek z nowym flagowcem, ale rezultaty były zwykle mierne. Większą szansą dla producenta jest sprzedawanie licencji na swoją markę w Indiach.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.