Windows 10 przyśpieszy na HDD

Dyski HDD powoli odchodzą do lamusa

Newsy

Nie wyobrażamy sobie nikogo, kto wolałby mieć dysk twardy w swoim komputerze zamiast dysku półprzewodnikowego. Okazuje się, że wielu producentów komputerów zdało sobie z tego sprawę, a Nidec przewiduje, że sprzedaż HDD do komputerów PC spadnie w tym roku o prawie 50 procent, ponieważ firmy stosują dyski SSD w swoich produktach.

Sprzedaż HDD spada, a będzie jeszcze gorzej.

sprzedaż hdd

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Przewidywania te zauważono w najnowszym sprawozdaniu finansowym firmy Nidec. Firma ta produkuje silniki wrzecionowe wykorzystywane przez HDD, a dzięki temu, że jej produkty można znaleźć w około 85% dysków twardych. Dlatego też jej spostrzeżenia dają lepszy obraz rynku niż wyniki poszczególnych producentów. Warto więc zwrócić uwagę na stwierdzenie, że sprzedaż dysków twardych do komputerów osobistych spadnie o 48% w 2019 roku. Należy pamiętać, że firma nie sądzi, że w ciągu najbliższego roku sprzedaż wszystkich dysków twardych spadnie o połowę. Nidec odnosi się konkretnie do HDD używanych jako pamięć wewnętrzna w komputerach osobistych. Sprzedaż dysków twardych używanych w centrach danych lub do zewnętrznej pamięci masowej powinna pozostać stabilna. Ma to oczywiście sens. W przypadku centrów danych najważniejszy jest stosunek ceny do pojemności i niezawodności. Szybkość ma tam drugorzędne znaczenie. W przypadku dysków zewnętrznych także nie oczekujemy olbrzymich prędkości, zwłaszcza że większość użytkowników i tak korzysta głównie z interfejsu USB 2.0/3.0.

Zobacz też: Metodyki pracy – jak organizować pracę w zespole?

Prognoza Nidec jest zgodna z raportem Trendfocus z początku tego roku. Wskazuje on, że dostawy HDD do komputerów stacjonarnych zmniejszyły się o 4 miliony, natomiast do laptopów zmniejszyły się o 6 milionów. Nie wszędzie jednak notuje się spadki. Dostawy dysków magnetycznych dla przedsiębiorstw wzrosły o milion w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło: tomshardware

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x