ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony uśmierca starsze modele z serii Xperia

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
Xperia-S-EoL

Każdy sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że kiedyś jego żywot dobiega końca i kolejne inwestowanie w niego staje się nieopłacalne. Sony Mobile potwierdził, że starsze telefony z serii Xperia uzyskały status EOL (End Of Life), co oznacza, że aktualna wersja Androida na tych urządzeniach jest finalną i nie otrzymają one oficjalnej aktualizacji do kolejnej odsłony tego systemu.

Telefony, które są na rynku od 18 miesięcy do 2 lat systematycznie są zastępowane nowszymi, a właśnie w takich ramach czasowych znajdują się następujące modele: Xperia arc S, Xperia S, Xperia SL, Xperia ion, Xperia acro S, Xperia go, Xperia P, Xperia J, Xperia miro, Xperia sola, Xperia tipo oraz Xperia U. Sony ma bardzo przejrzystą politykę, dzięki czemu wiemy, że powyższe modele nie dostaną aktualizacji i nie powinniśmy robić sobie nadziei. Status danego urządzenia możemy sprawdzić na stronie producenta.

Posiadacze smartfonów z tej listy mogą czuć się zawiedzeni, jednak pamiętajmy o prężnie działającej scenie deweloperskiej, która stara się przedłużyć życie każdego telefonu. Do obserwowania i testowania ich propozycji zapraszamy na nasze forum.

A Wy uważacie, że 2 lata od daty premiery to odpowiedni okres na odesłanie smartfona na emeryturę? Czy może wsparcie producenta powinno być mimo wszystko dłuższe? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy