ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 7 Pro wyświetlacz

OnePlus potwierdza – seria OnePlus 7 będzie wyraźnie szybsza!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj informowałem Was, że OnePlus ma niebywałą okazję do wprowadzenia małej rewolucji na mobilnym rynku. Z racji wpadki Samsunga i wstrzymania sprzedaży Galaxy Fold, to właśnie Chińczycy będą mieli okazję do wdrożenia pierwszego smartfona, a może nawet smartfonów z UFS 3.0. O ile dotychczas żyliśmy tą informacją na bazie plotek, tak teraz do gry wchodzi oficjalne ogłoszenie, a właściwie potwierdzenie z małą dozą niepewnością. Niemniej seria OnePlus 7 zaoferuje pamięci nowej generacji!

Seria OnePlus 7 wyraźnie szybsza, czyli UFS 3.0 na pokładzie

Maksyma w postaci Twój smartfon/komputer jest tak szybki, jak jego najwolniejsza część, znana jest nam nie od dziś i wciąż się sprawdza. Możemy mieć niesamowicie szybkie procesory, układy graficzne, ale nic nam po tym, gdy musimy czekać, aż pamięć odczyta odpowiednie pliki. Dlatego w momencie wprowadzenia UFS 2.1 w miejsce eMMC zauważono tak drastyczne przyspieszenie. W przypadku UFS 3.0 skonfrontowanego z UFS 2.1 możemy mówić w teorii o dwukrotnym zwiększeniu prędkości odczytu i zapisu. Jeśli w praktyce przełoży się to nawet na 1,5x różnicę w wynikach, to i tak będzie to naprawdę zauważalny skok w wydajności. Mimo wszystko skupmy się na serii OnePlus 7. To ona ma zaoferować UFS 3.0. Jednak dotychczas myśleliśmy, że to OnePlus 7 Pro ją zaoferuje. Czy powyższego tweeta należy rozumieć, że zwykły OnePlus 7 też nas zaskoczy? Jeśli tak, to Chińczycy faktycznie odmienią ten model względem OnePlus 6T. O ile wygląd pozostanie praktycznie niezmieniony, to wydajność wyraźnie wzrośnie.

Zobacz też: Pixel 3a i Pixel 3a XL ze swoimi kluczowymi funkcjami w Sieci.

Z pozostałych zmian OnePlus 7 względem OnePlus 6T można wymienić większy akumulator, głośniki stereo oraz oczywiście ulepszony aparat. Ceny serii OnePlus 7 nie są jeszcze ujednolicone, ale bazując na obecnych poszlakach, to Chińczycy mają szansę namieszać na rynku. Co prawda nie w swoim tradycyjnym stylu, ale wprowadzanie globalnych nowości to już coś. Nie da się ukryć, że wcześniej OnePlusowi też się zdarzało pod takim względem zaistnieć. Firma zawsze wyróżniała swoje smartfony wielkością pamięci operacyjnej, a OnePlus 2 był pierwszym telefonem z USB-C. Teraz po raz kolejny pamięci będą czymś nowym na rynku.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy