Fragmentacja Androida w styczniu – nadal nie jest dobrze

Newsy

Android-army1

Google na swoich stronach dla developerów regularnie publikuje raporty o fragmentacji Androida, które mają pomagać ww. w wyborze docelowej platformy.  Dla nas są one świetnym źródłem informacji o szybkości ekspansji poszczególnych wersji systemu. Właśnie poznaliśmy zestawienie za okres do 4 lutego:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

fragmentacja Android 04.02.14

Niestety te statystyki od dawna nie napawają optymizmem i tym razem nie jest inaczej. Prehistoryczne systemy Froyo i Gingerbread nadal działają na ponad 21% sprzętów łączących się z Google Play (w zeszłym miesiącu było to 22,5%). Kolejne 16,1% urządzeń to  ICS, który wbrew pozorom też już nie jest taki młody (premiera w październiku 2011). Optymistycznym akcentem może być udział Jelly Beana na poziomie 60,7%, trzeba jednak pamiętać, że Google stosuje tutaj sprytną sztuczkę łącząc pod tą nazwą trzy kolejne wersje sytemu. KitKatowi z kolei nie pomogła zbytnio nawet niedawna aktualizacja Galaxy Note 3,  zaliczył on skromny wzrost z 1,4% na 1,8%.

Na szczęście Google zdaje sobie sprawę ze skali problemu i większość swoich usług oraz nowych funkcji udostępnia nie jako kolejne wersje systemu, tylko w formie aplikacji takich jak Google Play Services, które można aktualizować z poziomu sklepu Play.

 

Źródło: developer.android.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x