Dzielenie się informacjami na temat nadchodzących smartfonów wygląda zupełnie inaczej w Chinach, aniżeli w Europie. Mamy kompletnie różne standardy, gdzie na Starym Kontynencie oczekuje się wielkich zapowiedzi i zaskoczeń. W Azji to szef marki dzieli się jednym postem na lokalnym portalu społecznościowym i… to mi się podoba, bo mamy do czynienia z konkretami. Tak, jak w tym przypadku, kiedy to szczegóły flagowego smartfona Redmi zostały udostępnione przez prezesa marki, Lu Weibinga.

Flagowy smartfon Redmi z NFC i gniazdem słuchawkowym!

flagowy smartfon redmi aparat szerokokatny

Tak, dokładnie ten sam powiedział, że nie warto czekać na Redmi X, bo nadchodzi coś zdecydowanie lepszego. Oczywiście to nawiązanie do samej nazwy, która ma być po prostu inna i nie będzie nawiązywać do Realme X. Tymczasem dowiadujemy się, że nadchodzący, flagowy smartfon zaoferuje szerokokątny aparat. Tak, pojawiało się to wcześniej w plotkach w ramach zestawu matryc 48, 8 i 13 MPx. Nie powinniśmy się zdziwić, jak będzie to dokładnie ten sam zestaw, co w ostatnio recenzowanym Xiaomi Mi 9 SE. Tymczasem przejdźmy do kolejnych zapowiedzi w postaci gniazda słuchawkowego oraz NFC. Ten ostatni element dobitnie pokazuje, że Chińczycy zrozumieli potrzeby Europejczyków. O ile w Azji niewiele osób musi korzystać z tego modułu, to na Starym Kontynencie często stanowi on powód wybrania zupełnie innego, potencjalnie słabszego smartfona.

Zobacz też: Najpopularniejsze smartfony 2018 roku!

Oczywiście wciąż jest sporo zamieszania z flagowym smartfonem Redmi. Na zmianę pojawiają się informacje, jakoby telefon miał oferować moc obliczeniową Snapdragona 855 lub Snapdragona 730. Tym sposobem pojawiają się pogłoski o dwóch wersjach, co może z kolei prowadzić do obaw, że w Polsce poznamy wyłącznie tę słabszą odmianę. Niemniej czekajmy na oficjalną premierę, która ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Wtedy wszystko stanie się jasne.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.