OnePlus często jest chwalony za swoje oprogramowanie, które stanowi idealny balans pomiędzy dodatkami i upiększaczami, a wydajnością i wielozadaniowością. Oxygen OS po prostu nie ma sobie równych pod tym względem. OnePlus 7 Pro jest zapowiadany jako Go Beyond Speed, czyli firma nie ma zamiaru zwalniać tempa. Do tego wpadka Samsunga sprawia, że producent naprawdę ma ogromną szansę zostawić konkurencję daleko w tyle.

OnePlus 7 Pro najszybszy na rynku, a to za sprawą UFS 3.0

OnePlus 7 Pro Nebula Blue

Jeśli pamiętacie, co wyróżniło Galaxy S6 na tle ówczesnej konkurencji, to nadchodzi powtórka tej sytuacji. Otóż Samsung cztery lata temu wprowadził na rynek pamięci w technologii UFS 2.1, które najzwyczajniej w świecie dały ogromną przewagę Koreańczykom. Smartfon zdecydowanie szybciej uruchamiał aplikacje oraz operował na plikach. UFS niejako zastąpiło eMMC we flagowych modelach, co często jest porównywane do dysków SSD i ich przewag nad HDD. Teraz nadchodzi kolejna ewolucja w postaci ogłoszonych w zeszłym roku pamięci UFS 3.0. Wiele wskazuje na to, że OnePlus 7 Pro będzie pierwszym smartfonem, który pokaże ich moc. Czemu wspomniałem, że pomogła w tym wpadka Samsunga? Otóż to Galaxy Fold miał być tym pierwszym urządzeniem z najszybszymi pamięciami. Wstrzymanie sprzedaży pokrzyżowało plany.

Zobacz też: Samsung nie może pochwalić się najlepszymi wynikami finansowymi.

Oczywiście za produkcję pamięci UFS 3.0 odpowiada w głównej mierze Samsung, więc w gruncie rzeczy firma nie jest specjalnie stratna. To tylko kolejne potwierdzenie, że utrata fotela lidera mobilnego rynku, nie wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi. W końcu teoretycznie w każdym smartfonie znajdziemy podzespoły Samsunga lub takie, na których Koreańczycy zarabiają.

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.