Firma planuje założyć w Indiach dwa nowe zakłady produkcyjne do lokalnej produkcji wyświetlaczy i baterii do smartfonów. Świeża runda inwestycji następuje po tym, jak firma wybudowałą największą na świecie mobilną fabrykę w Indiach w zeszłym roku.

Samsung zainwestuje 360 milionów USD w Indiach

Samsung zainwestuje 360 milionów

Nowe zakłady zostaną uruchomione do kwietnia 2020 roku. Samsung podobno założył dwa nowe zakłady produkcyjne w Indiach — Samsung Display Co i Samsung SDI India. Samsung Display Co postawi swój zakład w Noida. Podpisał już protokół ustaleń z rządem stanowym, inwestycja ta ma kosztować Samsunga około 217 milionów USD. Ma on rozpocząć produkcję już do kwietnia 2020 roku. Samsung SDI w międzyczasie planuje zainwestować okoł 130-144 mln USD w Indiach w celu utworzenia jednostki produkcyjnej baterii litowo-jonowych. Zakończył również proces rejestracji w rejestrze przedsiębiorstw. Sfinalizuje plany po wyborach parlamentarnych w tym kraju.

Zobacz też: Według akt sądowych USA faworyzuje Qualcomma

Oddzielnie Samsung Venture Investment Corp rozpoczęła również działalność w Indiach. Samsung Capital arm będzie finansować startupy w branży sprzętu elektronicznego i oprogramowania. Produkty z dwóch nowych zakładów będą dostarczane zarówno do Samsung India, jak i innych dostawców smartfonów, którzy obecnie zaopatrują się w komponenty pochodzące z zagranicznych operacji Samsunga. Może on nawet eksportować komponenty z Indii, jeśli uda mu się sfinalizować umowę z rządem w sprawie zachęt eksportowych.  Firma jest gotowa do dalszego zwiększania inwestycji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.