W miarę jak YouTube w dalszym ciągu odchodzi od skryptów YouTube Originals i koncentruje się na treściach niekodowanych – w tym treściach muzycznych oraz na treściach opartych na uczeniu się i osobowości. YouTube potwierdził, że w przyszłości pozwoli użytkownikom nie będącym użytkownikami premium oglądać YouTube Originals, jak Cobra Kai, za darmo z reklamami.

YouTube Originals za darmo

youtube originals

Rynek treści oryginalnych staje się coraz bardziej zatłoczony, drogi i wręcz bezkompromisowy. Usługi takie jak Netflix, Hulu i Amazon Prime przygotowują się do premiery Disney+ w listopadzie tego roku. Dodatkowo YouTube ma wystarczająco dużo problemów z zarządzaniem treściami przesłanymi przez użytkownikówi zakupionymi. Ta wiadomość nie jest zaskoczeniem w obliczu anulowania przez YouTube dużej części oryginalnej zawartości już w marcu. YouTube potwierdził na swoim dorocznym wydarzeniu Brandcast, że zawartość Originals będzie dostępna dla darmowych użytkowników z reklamami, choć nie podano dokładnej daty.

Zobacz też: Budżetowiec, „średniak”, a może flagowiec? Jaki smartfon wybrać?

Nie oznacza to jednak anulowania projektu. YouTube ogłosił również premierę trzeciego sezonu Cobra Cai. Darmowy dostęp do YouTube Originals jest całkiem sensownym pomysłem. Serwis co prawda przestanie zarabiać na abonamentach. Stanie się jednak darmową alternatywą dla konkurencji wymagającej opłat abonamentowych. Dzięki temu Google może przyciągnąć szeroką widownię i zarabiać dzięki reklamom. Nie powinno to w żaden sposób zaszkodzić modelowi YouTube Premium. Originals były postrzegane jako wisienka na torcie z treściami wolnymi od reklam i działającymi offline. Użytkownicy nadal wydłużają czas, który spędzają oglądając YouTube na inteligentnych telewizorach i konsolach. Dlatego też funkcje te powinny być wystarczające do utrzymania abonamentów Premium.

Źródło: Androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.