Rozszerzenia są jednym z ważniejszych elementów każdej przeglądarki. Dzięki nim możemy korzystać z funkcji nieprzewidzianych przez twórców tych aplikacji. Sam korzystając z Chromebooka bez obsługi aplikacji Androidowych mam właściwie komputer, w którym rolę aplikacji pełnią właśnie rozszerzenia do przeglądarki. W pozostałych przypadkach ich brak może i nie byłby aż tak mocno odczuwalny, jednak wciąż bolesny.

Awaria rozszerzeń na Firefox

Przekonać się o tym mogą użytkownicy Firefoxa. Od kilku godzin niemal wszystkie rozszerzenia dostępne na tę przeglądarkę nie działają. Z tego też powodu wielu użytkowników pierwszy raz od dawna zobaczyło pierwszy raz od dawna reklamy na stronach internetowych, co akurat nas bardzo cieszy. Żarty na bok, bo problem jest poważny. Na szczęście ludzie stojący za Firefoxem są świadomi problemów. Dodatkowo też znają ich przyczynę. Jest nią wygaśnięcie certyfikatów, spowodowane zmianą zegarka na UTC.

Zobacz też: Pierwsza specyfikacja Huawei Mate 30 Pro w Sieci – będą dwie wersje?

Mimo tego, że problem jest znany, prace nad przywróceniem rozszerzeń wciąż trwają. Duży wpływ na czas napraw może mieć data tego felernego wydarzenia. Awarie w weekend, kiedy spora część załogi ma wolne, a reszta myśli głównie o odpoczynku rzadko są natychmiastowo naprawiane. Oczywiście nie krytykuję tutaj zespołu Firefoxa. Jestem pewny, że robią wszystko, co w ich mocy, żeby jak najszybciej przywrócić poprawne działanie rozszerzeń. Miejmy nadzieję, że są już blisko rozwiązania problemu oraz że dzisiejsza awaria nie przekona użytkowników do zmiany przeglądarki na rozwiązanie konkurencji.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.