AMD oferuje również rozwiązania dla innych firm, a zarówno PS4, jak i Xbox One są obecnie zasilane przez wielordzeniowe procesory AMD. Obie konsole zostały wydane w 2013 roku i weszły już w ostatnią fazę cyklu życia. Fani są podekscytowani nadchodzącymi konsolami następnej generacji. Ostatnie plotki mówią, że PlayStation 5 i Xbox zostaną wydane w przyszłym roku. Mimo to Sony i Microsoft nie ogłosiły jeszcze oficjalnie tych konsol.

Dostaniemy PlayStation 5 w 2020 roku?

PlayStation 5 w 2020 roku

Premiery tych konsol w 2020 roku to wciąż są spekulacje. Jednak w ostatniej informacji o przychodach finansowych AMD, dyrektor generalny Lisa Su zdradziła informację, która wskazuje na to, że premiera PlayStation 5, następnego Xboxa albo obydwu tych konsol może się odbyć właśnie w przyszłym roku. Zapytana o współpracę z innymi firmami odpowiedziała:

Więc tak, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego partnerstwa i rozszerzenia naszej współpracy z Sony na konsole następnej generacji. (…) Podejrzewamy, że w 2019 roku przychody z tej gałęzi rynku mogą spać nawet o 20%. Jednak już w 2020 roku znowu odnotujemy spadki w związku z rozwojem naszego klienta. Oczywiście nie mówimy tu o żadnym, konkretnym kliencie.

Zobacz też: Już wiemy, po czym odróżnimy Honora 20 Pro od Huawei P30 Pro

W oparciu o sformułowania Lisy możemy wywnioskować, że AMD spodziewa się wzrostu w swojej działalności  w tym segmencie w przyszłym roku w związku z wprowadzeniem PlayStation 5 lub kolejnego Xboksa. Sony wspomniało już, że nie wypuści następnej konsoli PlayStation przed kwietniem 2020 roku. Pozostaje nam jednak jeszcze 9 miesięcy przyszłego roku, w których może odbyć się premiera nowej konsoli. Więc to, że dostaniemy PlayStation 5 w 2020 roku, jest bardzo prawdopodobne.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.