Akta sądowe wskazują, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych faworyzuje Qualcomma. Na początku tego roku Federalna Komisja Handlu (FTC) sprzeciwiła się Qualcommowi w 10-dniowym procesie przed sądem. Został on wysłuchany przez sędziego Lucy Koh.

FTC kontra Qualcomm

ftc kontra qualcomm

Być może pamiętacie, że to ona była sędzią, która w 2012 roku wysłuchał oryginalnej sprawy Apple przeciwko Samsungowi o naruszenie patentu. W sprawie, gdzie FTC pozwało Qualcomma, zajmowała się taktyką sprzedaży producenta układów scalonych oraz tym, czy naruszył on prawa i przepisy antymonopolowe. Polityka Qualcomma brak licencji, brak żetonów jest jedną z tych taktyk. Ponadto, zamiłowanie firmy do pobierania opłat licencyjnych w oparciu o cenę detaliczną telefonu zostało zaatakowane podczas procesu, wraz z rzekomą odmową przyjęcia uczciwego, rozsądnego i niedyskryminującego licencjonowania standardowych, istotnych patentów.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Mi 9 SE – już wiem, dlaczego jest taki tani

Asystent prokuratora generalnego Makan Delrahim złożył wniosek do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Kalifornii. W zgłoszeniu Delrahim twierdzi, że jeśli sędzia Koh orzeka przeciwko Qualcommowi w sprawie jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez FTC, nie powinna nakazywać żadnych środków zaradczych przed zaplanowaniem dodatkowych odpraw i przeprowadzeniem rozprawy dowodowej. Stanowisko Asystenta Prokuratora Generalnego nie jest zaskoczeniem dla tych, którzy przeczytali jego uwagi z wrześniowej konferencji IAM Patent Licensing Conference. Powiedział, iż firmy, które odmawiają opatentowania standardowych, istotnych patentów, nie powinny być oskarżane o stosowanie praktyk ograniczających konkurencję.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.