Patrząc na ostatnie miesiące działu mobilnego HTC, można odnieść wrażenie, że firma osiadła już na dnie. Tak naprawdę nie poznajemy żadnych nowych modeli. Tajwańczycy skupili się na wirtualnej rzeczywistości, co pośrednio należy docenić, ale co z telefonami? Tych jest stosunkowo wiele, ale w formie nieoficjalnych zapowiedzi lub plotek. Jakby tego było mało, teraz do gry wchodzi kolejny, który teoretycznie może cieszyć się najmniejszym wzięciem.

Kolejny średniak HTC sprawdzony w Geekbench

htc geekbench mediatek p35 sredniak

HTC jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa na rynku mobilnym. Firma zapowiedziała, że w tym roku skupi się na flagowych propozycjach i tych z półki niżej. Do tego ostatniego grona ma należeć między innymi model ze Snapdragonem 710, który pojawił się w Geekbench. Teraz do gry wchodzi kolejna propozycja, która została przetestowana dokładnie w tym samym programie. Tylko tym razem Tajwańczycy nie postawili na Qualcomma, a na rodzimego dostawcę układów, czyli MediaTeka i ich propozycję w postaci Helio P35. Jednostka ta została zestawiona z 6 GB RAM i to tak naprawdę wszystko, co wiemy na temat tego smartfona. Nazwa może sugerować, że będzie to swego rodzaju wariacja lub odsłona Lite telefonu ze Snapdragonem 710, ale to tylko luźne wnioski.

Zobacz też: Co powiecie na zawinięty wyświetlacz od Samsunga?

Wspomniałem, że HTC więcej projektuje, aniżeli pokazuje i tak też jest. Powyżej poznaliście dwa modele, a w drodze są kolejne — flagowiec z 5G oraz następca Exodusa 1. Ze szczątkowymi informacjami, jakie mamy, to wciąż za mało, aby oceniać, czy Tajwańczycy wyciągnęli jakiekolwiek wnioski po zeszłorocznych modelach, czy też poznamy kolejne, nie zliczę już które, gwoździe do trumny.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.