Microsoft opublikował kolejną aktualizację dla swojego najnowszego systemu Windows 10 1809. Zaledwie kilka temu, firma dostarczyła już drugą kwietniową partię skumulowanych aktualizacji. Chociaż to zdecydowanie rzadkie zdarzenie, najnowsza aktualizacja przynosi bardzo długą listę poprawek i usprawnień wydajności Windowsa 10 w wersji 1809. Zawiera również wszystkie poprawki, które zostały dostarczone za pośrednictwem środowego Build 17763.439

Najnowsza aktualizacja dla Windows 10 1809

Windows 10 1809

Oto bardzo długa lista problemów, które najnowsza aktualizacja ma naprawić:

 • Zwalnia wbudowane konto administratora w celu uruchomienia konfiguracji pakietu Microsoft Office po pobraniu instalatora w programie Microsoft Edge.
 • Usuwa problem, który w niektórych przypadkach powoduje awarię programu Internet Explorer Automation.
 • Usuwa problem, który może uniemożliwić uruchomienie odpowiedniej aplikacji dla lokalnych witryn intranetowych i zaufanych w przeglądarce Internet Explorer na podstawie niestandardowych schematów URI dla obsługi protokołów aplikacji.
 • Usuwa problem, który uniemożliwia uruchamianie niektórych aplikacji po ustawieniu przekierowania folderu Roaming AppData na ścieżkę sieciową.
 • Usuwa problem w pliku Gdi32full.dll, który powoduje, że aplikacja przestaje odpowiadać.
 • Usuwa problem, który może spowodować, że interfejs użytkownika przestanie odpowiadać na kilka sekund podczas przewijania okien z wieloma oknami dla dzieci.
 • Usuwa problem, który może spowodować, że po ponownym uruchomieniu ekran dotykowy przestanie działać.
 • Umożliwia rejestrację istniejących urządzeń zarządzanych przez program Configuration Manager w programie Microsoft Intune przy użyciu funkcji Co-management bez konieczności interakcji z użytkownikiem. Nie wymaga to zalogowania się aktywnego użytkownika i nie ma monitów dotyczących uwierzytelniania wieloczynnikowego (MFA). Ta aktualizacja umożliwia również współzarządzanemu zarządzaniu urządzeniami mobilnymi (MDM) zapisywanie danych uwierzytelniających otrzymane urządzenie, gdy urządzenie jest włączone do Hybrid Azure Active Directory (AADJ).
 • Poprawia dostęp do szczegółowych protokołów rozwiązywania problemów i diagnostyki z zarządzanych urządzeń, takich jak komputery biznesowe, podczas korzystania z usługi zarządzania chmurą na komputerze PC. Usługi zarządzania chmurą komputerową obejmują Microsoft Intune lub innych dostawców usług zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) dla systemu Windows.
 • Rozwiązanie problemu, który może umożliwić użytkownikowi dalsze logowanie się na konto za pomocą smart card po wyłączeniu konta.
 • Usuwa problem, który uniemożliwia dostęp do zasobów przedsiębiorstwa podczas korzystania z systemu Kerberos z danymi uwierzytelniającymi Windows Hello for Business (WHfB). Powoduje to, że użytkownicy otrzymują wiele monitów o podanie swoich danych uwierzytelniających.
 • Usuwa problem, który czasami powoduje, że drukarka PostScript używa niewłaściwej czcionki.
 • Usuwa problem, który powoduje, że aplikacje klienckie LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) przestają odpowiadać na co najmniej 30 sekund, gdy wiele zapytań LDAP jest wymaganych przez wiele połączeń. Dzieje się tak ze względu na stan wyścigu wldap32.dll.
 • Usuwa problem, który powoduje utratę przez użytkownika profilu roamingowego niestandardowych ustawień menu Start po uaktualnieniu systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu tej aktualizacji administratorzy muszą włączyć opcję UseProfilePathMinorExtensionVersion registry opisaną w KB4493782 dla profili użytkowników korzystających z roamingu (RUP). Klucz ten umożliwia utworzenie nowego RUP dla zmodernizowanego systemu operacyjnego i zapobiega utracie niestandardowego menu Start. RUP musi być przechowywany lokalnie i należy ponownie uruchomić urządzenie, aby włączyć tę funkcję.
 • Usuwa problem, który powoduje, że żądania połączenia z serwerami Remote Desktop Session Host (RDSH) w procesie wdrażania nie powiodą się. Ten problem pojawia się z powodu blokady w brokerze połączeń.
 • Usuwa problem, który może uniemożliwić ponowne uruchamianie węzłów podczas resetowania danych uwierzytelniających klastra. Aktualizacja świadomości klastra musi zrestartować węzły po zainstalowaniu aktualizacji. Błąd jest następujący:

Failed to restart “NODENAME”: (ClusterUpdateException) Failed to restart “NODENAME”: (Win32Exception) The user name or password is incorrect.

Zobacz też: Xiaomi reaguje – wcale tak źle nie jest z ich sprzedażą!

 • Usuwa stopniowy wyciek pamięci w systemie LSASS.exe w systemach, które mają włączoną funkcję buforowania logonu. Problem ten dotyczy głównie serwerów, które przetwarzają wiele interaktywnych żądań logowania, takich jak serwery WWW.
 • Usuwa problem, który może spowodować, że zapytanie w protokole LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) zwróci nieprawidłowe wyniki. Dzieje się tak, jeśli klauzula filtra zawiera atrybut, który ma składnię typu Large Integer i filtr wykorzystuje regułę LDAP_MATCHING_RULE_BIT_AND. Na przykład, prosty filtr, taki jak „msExchRoleAssignmentFlags:1.2.840.113556.1.4.803:=51539607552” może nie zwracać żadnych dopasowań, kiedy powinien.
 • Usuwa problem, który uniemożliwia uruchomienie Print Workflow Applications dla Point i Print.
 • Usuwa problem, który może uniemożliwić aplikacjom Universal Windows Platform (UWP) otrzymywanie danych wejściowych z klawiatury, gdy wątek interfejsu użytkownika stanie się zbyt zajęty. Ten problem występuje, gdy aplikacja UWP ma wbudowane sterowanie WebView.

Trzeba przyznać, że jest tego naprawdę dużo. Nie spodziewałem się, że w Windows 10 można znaleźć aż tak wiele problemów, mimo że wielokrotnie o nich wspominałem na łamach portalu. Wiele punktów z tej listy zostało pominiętych, ponieważ dotyczyły obsługi japońskich er. Czy ta aktualizacja eliminuje jakiś błąd, z którym się borykaliście?

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.