Od miesięcy Google Maps prosi użytkowników, którzy przesyłają zdjęcia jedzenia i napojów w restauracjach, aby oznaczyli je nazwą dania. To, że informacje pochodzące od nich na pewno zostaną w pewnym momencie dobrze wykorzystane, było bardziej niż pewne. Mamy już pierwsze przesłanki mówiące nam w jaki sposób.

Google Maps Popularne Dania

Google Maps Popularne Dania

W aplikacji Google Maps w zakładkach menu restauracji pojawiła się nowa funkcja Popularne Dania, która wykorzystuje te zdjęcia i znaczniki, aby wskazać najbardziej lubiane potrawy. Żeby skorzystać z tej funkcji wystarczy wybrać w aplikacji interesujący nas lokal i wybrać zakładkę Menu. Właśnie tam będą znajdowały się zdjęcia, oceny i opinie dotyczące serwowanych potraw. Niestety, opcja ta wciąż nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od posiadanej wersji Map Google.

Zobacz też: Redmi X nie istnieje? Firma wymyśliła coś zdecydowanie lepszego

W przypadku restauracji, które posiadają już szczegółowe menu przesłane na Mapy, karta Menu wyświetli najpierw te popularne potrawy, a następnie menu tekstowe w następujących podzakładkach. Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, to pływający przycisk +, który służy do przesyłania zdjęć potraw, oraz karuzela na dole stron dań, umożliwiająca przejście do innych posiłków serwowanych w tym samym miejscu bez wracania do karty głównej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tego, że u mnie ta funkcja działa. Dzięki niej nie tylko wiem, które dania są najlepiej oceniane, ale wiem przed złożeniem zamówienia na coś nowego, jak dana potrawa wygląda.

Źródło: Androidpolice, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.