toshiba-honeycomb-tablet-3Na tegorocznych Consumer Electronic Show, które odbyły się w styczniu w Las Vegas, Toshiba zaprezentowała tablet własnej produkcji. Doniesienia z kwietnia sugerowały, że pierwsze dostawy japońskiej firmy powinny dotrzeć do Europy jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Zagranicznym portalom udało się dowiedzieć o zdecydowanym opóźnieniu premiery tabletu w sklepach.

Przypomnijmy, Toshiba na targach w Stanach zaprezentowała 10.1-calowe urządzenie z pojemnościowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pracujące na Tegrze 2 od Nvidii. Tablet posiada akcelerometr, 5Mpx aparat, przednią kamerę o rozdzielczości 2Mpx, wyjście HDMI, czujnik światła, złącza USB oraz czytnik kart SD. Tylna część obudowy pokryta jest cienką warstwą specjalnej gumy, co ułatwia użytkowanie tabletu. Oczom przyszłych nabywców po rozpakowaniu ma się ukazać Honeycomb.

Jak już wspominaliśmy, premiera tabletu w sklepach będzie miała miejsce „na końcu nadchodzącego lata”. Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta rzecz jasna. Jak spekulują specjaliści, opóźnienie spowodowane może być dobrym otwarciem sprzedaży Motoroli XOOM oraz problemami w dostawach po serii trzęsień ziemi i tsunami, które nawiedziły kraj kwitnącej wiśni.

 

źródło: http://phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk