Asus wzmaga swoją kampanię teaserową na rzecz smartfonu Zenfone 6, która odbędzie się 16 maja podczas specjalnego wydarzenia w Walencji. Jak widać na zamieszczonych grafikach, smartfon nie posiada ani notcha, ani ramek.

Asus Zenfone 6 bez ramek i notcha

Jak wskazuje grafika udostępniona na Twitterze przez producenta smartfon praktycznie nie posiada ramek. O ile umieszczenie głośnika na samej krawędzi jest dobrze widoczne, to wciąż nie wiemy, jak zostanie rozwiązana kwestia aparatu selfie. Najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z konstrukcją wykorzystującą znany już mechanizm wysuwanego aparatu selfie. Być może jednak producent nas zaskoczy. W końcu nie jest to jedyne znane nam rozwiązanie tego problemu. Istnieją także smartfony z rozsuwaną obudową.

Zobacz też: Sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale – Huawei pewnie zmierza na tron

Jeśli chodzi o pozostałe cechy smartfona to możemy na szybko podsumować to, co już wiemy. Zenfone 6 został wcześniej certyfikowany przez FCC z podwójną kamerą, a jej główny moduł aparatu ma mieć rozdzielczość 48 MP. Będzie on także obsługiwał szybkie ładowanie o mocy 18W i miał wersję dual-SIM. Wyniki w AnTuTu zdradziły nam, że będzie miał ekran Full HD+, 6 GB RAM i 128 GB pamięci masowej, co jest naprawdę bardzo dobrą specyfikacją. Jeśli zaś chodzi o wykorzystany układ, to będzie to flagowy procesor od Qualcomma, czyli Snapdragon 855, który znajdziemy w znacznej większości tegorocznych flagowców. Telefon będzie działał z systemem Android 9 Pie, co nie jest zaskoczeniem. Trzeba przyznać, że pomimo parametrów, które są typowe dla tej półki cenowej i same w sobie nie zaskakują, Asus potrafi przykuć uwagę swoim marketingiem. Udowodnił to już podczas targów MWC, gdzie data premiery Zenofna 6 została zdradzona w naprawdę wyjątkowy sposób.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.