W październiku ubiegłego roku Bloomberg opublikował rewelacyjny raport. Sugeruje on, że serwery największych amerykańskich firm technologicznych, w tym Apple i Amazon, zostały narażone na szwank z powodu hack’u na poziomie sprzętowym. Miało do tego dojść poprzez wszczepienie chipa na płytach głównych serwerów sprzedawanych przez trzeciego co do wielkości dostawcę serwerów, firmę Super-Micro Tech.

Super-Micro Tech ucieka z Chin

Super-Micro Tech

Podczas gdy wiele raportów z wielu źródeł zaprzecza możliwości takiej infiltracji, w rządzie USA utrzymuje się niepokój związany z komponentem pochodzenia chińskiego. Teraz dowiadujemy się, że Super-Micro Tech przenosi produkcję poza Chiny. Ma to rozwiać obawy klientów dotyczące haków na poziomie sprzętowym. W raporcie Nikkei Asian Review dowiadujemy się, że Super Micro Computer powiedział swoim dostawcom, aby przenieśli produkcję płyt głównych z Chin. Powodem tego jest uspokojenie obaw klientów o prywatność produktów firmy. Serwery Super Micro są używane przez różnych klientów — od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych po Centralną Agencję Wywiadowczą.

Zobacz też: Chrome OS v74 przynosi… obsługę dźwięku dla aplikacji Linux

Główne podmioty stojące za obawami o prywatność, które spowodowały, że firma poprosiła swoich dostawców o przeniesienie produkcji z Chin, są klientami związanymi z rządem USA. Decyzja ta jest najnowszym w serii zmian w globalnym przemyśle serwerowym. Doprowadziły one do zmniejszenia ilości komponentów produkowanych w Chinach. Firma już zmniejszyła swoją zależność od komponentów wyprodukowanych w Chinach. Natomiast przeprowadzka na Tajwan pomoże jej jeszcze bardziej wyeliminować tę potrzebę.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.