Kiedy myślisz o prywatności, to Google zapewne nie jest pierwszą firmą, która przyjdzie Ci na myśl. Zresztą podobnie jak Facebook, z którym w roli głównej co chwile wybucha jakaś afera. Wracając jednak do Google: gigant zrobił właśnie krok w dobrą stronę i już wkrótce wprowadzi bardzo ciekawą funkcję, która spodoba się osobom, które nie lubią zostawiać po sobie śladów w sieci.

Automatyczne usuwanie historii lokalizacji i aktywności w sieci – oto nowość od Google

Google aktywność

Za tę nowość zdecydowanie muszę pochwalić spółkę z Mountain View. Google poinformowało, że w ciągu kilku najbliższych dni rozpocznie globalne wdrażanie funkcji, która umożliwi automatyczne usuwanie historii lokalizacji oraz aktywności w sieci i aplikacjach. Nie da się ukryć, że jest to świetna nowość, dzięki której nie będziemy musieli pamiętać, by zrobić to ręcznie. Wszystko zrobi za nas Google, co z pewnością zaoszczędzi nam nieco czasu. Na samym początku będzie można automatycznie usuwać dane po 3 i 18 miesiącach. Niestety, opcji automatycznego kasowania informacji po kilku godzinach czy dniach na razie nie widać.

Zobacz także:  Świetne nowości w aktualizacji Galaxy Note9

Warto wyjaśnić, że usuwanie historii przeglądania w przeglądarce to nie jest to samo, co rozumiemy przez „usuwanie aktywności w sieci”. Jeśli skasujemy historię w przeglądarce, to zniknie ona z naszego urządzenia i ewentualnie serwerów danej przeglądarki, jednak nie z Google (jeśli jesteśmy zalogowani na swoim koncie Google). Swoją aktywność w sieci możecie przejrzeć na specjalnej stronie Moja Aktywność, gdzie znajdziecie m.in. swoją historię wyszukiwania.

Źródło: blog Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.