holo_logo

Holo UI jest projektem wprowadzonym do życia około 2 lata temu wraz z Ice Cream Sandwich. Była to próba Google’a zunifikowania wyglądu Androida i okazała się być dużym sukcesem. Nie każda jednak aplikacja została przystosowana do standardów Holo i wciąż używa własnych interfejsów. Grupa deweloperów postanowiła na własną rękę stworzyć do nich interfejsy i dostosować ich wygląd do standardów Jelly Bean i KitKat.

 

Holofication Nation jest grupą osób (aktualnie dwóch – Brandon’a DSouza oraz Connor’a Kirkby), których celem jest adaptacja aplikacji korzystających z autorskiego UI  do jednego, wspólnego interfejsu, a tym samym poprawienia ich funkcjonalności. Wydaje się to ciężkim zadaniem, ale podjęli się go, i co ważniejsze, wychodzi im to całkiem nieźle. Dzięki ich usprawnieniom nikt nie będzie mógł powiedzieć, że interfejs aplikacji jest nielogiczny czy też chaotyczny. Aktualnie do standardów Holo dostosowane są aplikacje: Instagram, Steam, Snapchat i Grooveshark.

Holofication-Nation-app-examples

Ich pracę należy docenić choćby ze względu na sam sposób działania. Aplikacja nie jest pisana od podstaw, bazuje na gotowej, oryginalnej aplikacji, a przeróbce ulega tylko wspomniany UI. Niestety oznacza to, że jeśli chcemy skorzystać z Holo-aplikacji musimy odinstalować oryginalną wersję ze Sklepu Play.

Zważając na ilość osób w tym zespole, nie można zakładać, że ilość aplikacji będzie wzrastać w szybkim tempie, jednak sami deweloperzy już ogłosili na ich Google+, że zespół  wkrótce się rozrośnie, co napawa optymizmem. Efekty ich pracy można podziwiać w oficjalnym temacie na XDA.

A Wam jak się podoba ta idea? Czy modyfikacja oryginalnych aplikacji przez osoby trzecie ma w ogóle sens? Czekamy na wasze komentarze.

 

Źródło: XDA, androidandme.com, phandroid.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski