Spotify wydaje miliony, aby stać się głównym graczem na rynku podcastów. Dziś mamy spojrzenie  na to, jak może zacząć promować programy: umieszczając sugerowane odcinki w algorytmicznie wygenerowanych listach odtwarzania.

Spotify podcasty

Jednemu z użytkowników serwis umieścił kilka krótkich odcinków podcastu umieszczonych obok spersonalizowanych sugestii muzycznych w liście odtwarzania przeznaczonej do jazdy do pracy. Jak widać, funkcja wciąż nie działa najlepiej, ponieważ sugerowane podcasty były w języku portugalskim. Jest on jednak zupełnie obcy dla tej osoby.  Jasno to sugeruje, że są to dopiero pierwsze testy i opcja ta wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju. Spotify wciąż nie posiada szeroko dostępnego narzędzia rekomendacji dla podcastów, więc to może dać nam podgląd na to, jak będzie to wyglądało w przyszłości. W tym roku Spotify planuje wydać 500 milionów dolarów na przejęcia związane z przemysłem podcastów. Do tej pory gigant zakupił sieci Gimlet Media i Parcast. Niewiele się jeszcze zmieniło, ale firma zasygnalizowała, co planuje zrobić z tymi podmiotami: chce budować produkty reklamowe i zgromadzić bogatą kolekcję podcastów wysokiej jakości.

Zobacz też: Sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale – Huawei pewnie zmierza na tron

Algorytmiczna playlista, która przechodzi przez muzykę i rekomendacje podcastów, to produkt, którego debiut Spotify spodziewamy się zobaczyć. Biorąc pod uwagę sukces Discover Weekly Playlist, podobna funkcja, ale włącznie z podcastami, miałaby sens i potencjalnie otworzyłaby więcej ze swoich 100 milionów subskrybentów na nie. A jak jest z Wami? Słuchacie podcastów? Na jaki temat i czyich najchętniej? Podzielcie się z nami tym w komentarzach.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.