Huawei Technologies planuje wprowadzenie pierwszego na świecie telewizora podłączonego do sieci 5G już w tym roku. Telewizor miałby również panel 8K, przewyższający obecny standard wysokiej rozdzielczości 4K. W połączeniu z modemem 5G, taki telewizor mógłby teoretycznie przesyłać strumieniowo lub pobierać całe filmy i programy telewizyjne.

Telewizor Huawei z 5G

Telewizor huawei

Taki telewizor może działać jako router domowy dla sieci 5G, dzięki czemu telewizor stałby się nowoczesnym, inteligentnym centrum domowym, do którego wszystkie urządzenia mogłyby się podłączyć. Huawei musi jednak konkurować z Samsungiem w dziale telewizyjnym. Obecnie Samsung jest światowym liderem w dziedzinie technologii wyświetlania i jest jedyną firmą produkującą wyświetlacze 8K. Jednak dla chińskiego giganta walka z Koreańczykami nie jest niczym nowym. Nie zapominajmy, że w dziale smartfonów Huawei nie tylko rzucił Samsungowi rękawice, co ogłosił już nawet przybliżoną datę swojego zwycięstwa.

Zobacz też: Google przejęło się krytyką wyglądu Pixela 3? Nowe modele mają trafić w nasze

Dzięki takiemu rozwojowi telewizorów urządzenia te mogą w końcu powrócić do łask. Co prawda wciąż pełnią w wielu domach bardzo ważną rolę, ale ta ogranicza się zwykle do formy akcesorium do konsoli. Jeśli telewizor będzie pełnił funkcję routera, to siłą rzeczy wszystkie sprzęty będą do niego podłączone. A to zachęci ludzi do korzystania z wielu funkcji z tym związanych, które obecnie są pomijane. A co Wy sądzicie o perspektywie telewizora wyprodukowanego przez Huawei? Czy telewizor podłączony do sieci 5G jest czymś, co przykuwa Waszą uwagę? Co z telewizorem, który również podwaja się jako domowy router Wi-Fi?

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.