omnirom-omniswitch-0-820x420

OmniROM jest jednym z najprężniej rozwijających się custom ROM-ów gotowanych przez społeczność skupioną wokół forum xda-developers. Powstał on jako odpowiedź na komercjalizację CyanogenModa. Jedną z ciekawszych funkcji jaka została niedawno zaimplementowana w ROMie jest OmniSwitch. Wprowadzona nowość pozwala na umieszczenie widżetu z wybranymi przez nas informacjami w dowolnym miejscu na ekranie. W dedykowanej aplikacji użytkownik otrzymuje dostęp do konfiguracji okienka, samemu decydując czy interesują go aktualnie uruchomione programy, ulubione aplikacje, czy też wykres z zużyciem zasobów.

device-2014-02-02-103604-614x1024

Deweloperzy opowiadający się za pełnym uwolnieniem Androida, zdecydowali także o wydaniu OmniSwitch jako samodzielnego programu. Jest to jednak aplikacja systemowa i aby móc z niej korzystać należy posiadać urządzenie z Androidem w wersji 4.4.x oraz mieć uprawnienia roota.

 

Na chwilę obecną OmniSwitch mogą wypróbować jedynie użytkownicy OmniROM-u pobierając nocną kompilację na swojego smartfona. Kod źródłowy samej aplikacji zamieszczony został w repozytorium na Githubie.

Źródło: xda-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.