Alphabet, spółka matka Google zaprezentowała niedawno swoje wyniki, które okazały się rozczarowujące dla inwestorów. Wzrost przychodów o 17% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego okazał się najniższym w całej historii spółki. Prezes Google Sundar Pichai musiał odpowiedzieć na kilka trudnych pytań dotyczących perspektyw sprzętowych firmy. Jeden z analityków posunął się nawet do porównania telefonów Pixel z nieudaną linią smartfonów Microsoftu.

Google Pixel – sprzedaż tych smartfonów jest coraz gorsza

Według Ruth Porat ostatnie naciski na rynku smartfonów premium były winne niższej niż oczekiwana sprzedaży Pixeli. Informacja ta nie była zbyt konkretna. Możemy jednak założyć, że oznacza to zwiększoną konkurencję. Duży wpływ ma także mniejsze zainteresowanie konsumentów, którzy chętnie oszczędzają, wybierając inne, tańsze rozwiązania oraz rzadziej zmieniają swoje smartfony. Może to być również coś wspólnego z wielkim notchem w Pixel 3 XL i dużymi ramkami w mniejszym modelu, w czasie, gdy inne firmy prezentują smartfony ze znacznie większą powierzchnią roboczą.

Zobacz też: Powerbank że smartfonem od Energizera to kompletna porażka

Pomimo słabej sprzedaży Google Pixel dział sprzętu komputerowego Google generuje wzrost przychodów o wysokości 5,5 mld USD w I kwartale 2019 roku. Jednak będzie musiał jeszcze lepiej przekonać analityków i inwestorów, że ma potencjał, by być konsekwentnym twórcą zysków w obliczu spadających przychodów z reklam. Przedstawiciele Google zapewniają, że Pixel 3a i 3a XL, które zostaną zaprezentowane na I/O w przyszłym miesiącu będą stanowić kolejny etap długoterminowej strategii i przyczynią się do wzrostu sprzedaży. W końcu, jeśli nie można sprzedać wystarczająco dużo wysokiej klasy smartfonów, być może warianty ze średniej półki odmienią tę tendencję.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.