Niedawno Oppo pochwaliło się, że Reno 5G jest pierwszym smartfonem tego typu w Europie. Oczywiście kwestia tego typu uwzględnia nie tylko technologię łączności, ale też wysuwany aparat. W końcu w Swisscom pojawi się równocześnie LG V50 ThinQ. Stanie się to na początku maja, ale konkurencja nie ma zamiaru czekać. Dzisiejsze ogłoszenie konkurencyjnego operatora w Szwajcarii, Sunrise, zdradzają kolejne premiery — Xiaomi Mi Mix 3 5G oraz Huawei Mate 20 X 5G. Co ciekawe, ten drugi smartfon jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. Mimo wszystko już namy ceny.

Xiaomi Mi Mix 3 5G i Huawei Mate 20 X 5 w Europie

Dokładnie drugiego maja sieć Sunrise wprowadzi do swojej oferty Xiaomi Mi Mix 3 5G i Huawei Mate 20 X 5G. Ceny obu modeli mają kształtować się następująco:

  • Mi Mix 3 5G: 847 CHF (około 3200 złotych)
  • Mate 20 X 5G: 997 CHF (około 3800 złotych)

Tym sposobem widać, że 5G swoje kosztuje, bo są to średnio droższe o 1000 złotych smartfony od swoich odpowiedników. Z tym że warto też pamiętać, że Mi Mix 3 5G różni się od recenzowanego przez nas Mi Mixa 3 nie tylko dodatkowym modemem. Smartfon ten oferuje też mocniejszy układ obliczeniowy, czyli Snapdragona 855 zamiast Snapdragona 845. Jeśli chodzi o Huawei Mate 20 X 5G, to firma w stosunku do bazowego modelu zmienia przede wszystkim akumulator na mniejszy, ale dodaje w zamian szybsze ładowanie. W kwestiach wydajnościowych różnice nie będą zauważalne.

Zobacz też: Oppo Reno nie chwali się tym, że wykorzystuje technologię Nokii.

Kiedy któryś z tych modeli pojawi się w Polsce? To wciąż za wcześnie, aby nawet zadawać takie pytania. Jeśli jednak jesteście chętni na sprawdzenie 5G, to Szwajcaria jest idealnym celem podróży.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.