Karta Odkrywaj w Google Maps jest świetną sprawą dla wszystkich tych, którzy lubią poznawać nowe miejsca. Nie ma znaczenia czy jesteśmy w danym mieście przejazdem, czy zostaniemy w nim na dłużej. Pozwala ona nawet poznać nowe, ciekawe miejsca także w mieście, w którym mieszkamy już od wielu lat. Ostatnio doczekała się małej, ale niezwykle istotnej aktualizacji.

Karta Odkrywaj w Google Maps z nową funkcją

 

Po rozwinięciu karty Odkrywaj, obok nazwy bieżącego obszaru pojawi się mała szara strzałka. W poniższym przykładzie znajduje się tuż obok Explore City of London. Naciśnięcie przycisku otwiera listę popularnych okolicznych dzielnic, w tym krótki opis tego, z czego są one najbardziej znane. Na przykład Soho, South Bank, Covent Garden i inne pojawiają się w Londynie. Niestety, nie mogę wam zaprezentować, jak ta funkcja działa, ponieważ nie jest ona dla mnie jeszcze dostępna. Dlatego wspieram się przykładem z zagranicy. 

Zobacz też: Linuxowe aplikacje na Chrome OS nareszcie dostały wsparcie dla VPN

Nawet jeśli jest to niewielka poprawa, to uważam, że jest bardzo przydatna. Dzięki temu możemy poznać dzielnice, gdzie znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc blisko siebie i nie tracić czasu na poruszaniu się pomiędzy nimi. Może być to niezwykle istotne zwłaszcza podczas wycieczek. Dzięki temu możemy szukać hotelu w optymalnym dla nas miejscu, nie bawiąc się przy tym w ręczne poszukiwania. Ma to także olbrzymi potencjał przy przeprowadzkach, nawet jeśli nie jesteśmy zbyt rozrywkowi. W końcu te najbardziej niebezpieczne dzielnice zwykle nie słyną z życia towarzyskiego. Wybierając nowy dom blisko ulic rozrywkowych mamy większe szanse na bezpieczeństwo.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.