Zrzuty ekranu są przydatne, gdy potrzebujemy zapisać informacje lokalnie, umożliwiają także dzielenie się zawartością widoku naszego ekranu z osobami trzecimi. Są także niezastąpione, kiedy chcemy udokumentować dyskusję na forum lub w sekcji komentarzu na jakimś portalu. Niestety, często kończy się na tym, że musimy zrobić mnóstwo zrzutów ekranu, które się mieszają, przez co jeszcze trudniej jest śledzić rozmowę.

Przewijalne zrzuty ekranu nie pojawią się w Androidzie Q

Przewijalne zrzuty ekranu

Żeby rozwiązać ten problem, kilku producentów, takich jak Samsung, Xiaomi i HTC, wprowadziło przewijalne zrzuty ekranu w swoim interfejsie użytkownika. Dzięki temu ludzie mogą dzielić się fragmentami rozmowy bez konieczności zapisywania i wysyłania wielu plików. Ponieważ funkcja ta nie jest natywnie dostępna w Androidzie, to wiele osób oczekiwało, że zawita także w czystej wersji systemu. Firma jednak nawet się nad tym nie zastanawia, twierdząc, że jest to po prostu niemożliwe.

Zobacz też: Sony z rekordowo niskimi wynikami sprzedaży – koniec z ambitnymi planami

Jest to również zaskakujące, że Android nie wspiera natywnie przewracalne zrzuty ekranu.  W końcu kilku producentów wdrożyło je już dwa lata temu. Co jest jeszcze bardziej zdumiewające, to niechęć Google do pracy nad standaryzacją funkcji we wszystkich urządzeniach. Nie zapominajmy, że jest to coś, co zazwyczaj lubi robić. Mimo że nikt nie spodziewał się, że funkcja pojawi się w Q, to liczyłem, że firma pomyśli o włączeniu jej w pewnym momencie. Mam nadzieję, że Google zmieni zdanie i będzie pracować nad jej implementacją w przyszłym wydaniu Androida.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.