Nie od dziś wiadomo, że Sklep Play stał się miejscem, w którym naprawdę ciężko znaleźć coś godnego uwagi. Od groma tytułów w tym miejscu to zwykłe śmiecie, które powielają funkcje dostępne w większości smartfonów. Pytanie po co? Oczywiście dla zarobku programisty, który może się ukrywać pod różnymi sztuczkami. Pośrednio właśnie z tego powodu ze Sklepu Play znika ES File Explorer, czyli jeden z najpopularniejszych eksploratorów plików na Androida.

ES File Explorer nie znajdziesz w Sklepie Play

es file explorer manager sklep play

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W tym tygodniu wybuchł pewien skandal związany z firmą DO Global, która parała się między innymi wydawaniem aplikacji w Sklepie Play. Google w krótkim czasie usunęło wszystkie pozycje związane z tym przedsiębiorstwem — od latarek, po aplikacje usuwające śmiecie, kończąc na nieco bardziej ambitnych projektach. Powód jest prosty, czyli naruszenie zasad Google, a główną przyczyną był fakt, że aplikacje same za użytkowników otwierały kolejne reklamy, przynosząc tym samym zysk wydawcy. O ile losy ES File Explorer przez ostatnie lata były… wyboiste, tak okazuje się, że Du Global, deweloper programu i jedna z firm córek DO Global, też była zamieszana w cały proceder.

Zobacz też: Kiedy przyjdzie czas na rewolucję w akumulatorach?

Czy jest się czego obawiać? Kontrowersje z ostatnich lat, które dotyczyły ES File Explorer, powinny sprawić, że już dawno ten program nie powinien widnieć w Sklepie Play. Warto zaznaczyć, że ES File Manager to dokładnie ta sama aplikacja. To tylko potwierdzenie całego zamieszania. Szczególnie że eksplorator plików to program, który dostarcza niemalże każdy producent. Jeśli mimo wszystko szukacie alternatywy, to możecie spróbować:

Oczywiście czekam też na Wasze propozycje najlepszych przeglądarek plików.

 

Źródło: Android Police

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.