sprzedaż oppo reno 10x zoom

Oppo Reno nie chwali się tym, ale wykorzystuje technologię Nokii

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Oppo Reno nie jest już żadną tajemnicą. Firma oficjalnie przedstawiła swoją nową serię smartfonów. Na początku w Chinach, aby niedawno pojawić się też w Europie, więc i w Polsce. Możecie zapoznać się z naszymi pierwszymi wrażeniami po spotkaniu się z Oppo Reno, ale o ile firma ma się czym chwalić, to niektóre kwestie na razie nie pojawiają się w żadnych materiałach. Mowa o tytułowej technologii Nokii, czyli OZO Audio, które jest też częścią nowych smartfonów od Chińczyków.

Nokia OZO Audio w Oppo Reno — jakość dźwięku też się liczy

OZO Audio to jedna z pierwszych technologii, która została przedstawiona przez nową Nokię spod ramienia HMD Global. System ten sprowadza się do dedykowanego systemu mikrofonów, które ostatecznie mogą nagrywać wysokiej jakości dźwięk w 360 stopniach. Pozwala on też między innymi na ustawianiu ostrości dźwięku podczas nagrywania filmów. To właśnie rozwiązanie, które na rynku mobilnym pojawiło się z Nokią 8, stało się częścią Oppo Reno. Producent tej serii smartfonów nie wspomina o tym w żadnych materiałach. To Nokia pośrednio nas o tym poinformowała, gdy wydała podsumowanie finansowego pierwszego kwartału. Nie jest ono najlepsze, ale właśnie dzielenie się OZO Audio ma zagwarantować lepsze wyniki w trwającym obecnie okresie.

Zobacz też: Jak zmienia się wyszukiwarka Google?

Niestety, Nokia też nie uszczegóławia, który model Oppo Reno wykorzystuje fińską technologię. W końcu mamy do wyboru trzy modele — bazowy, 10x Zoom oraz 5G. Tak naprawdę wątpliwości można mieć co do tej podstawowej wersji, która jako jedyna na razie zadebiutowała w Polsce. Mimo wszystko domyślacie się, czemu Oppo niechętnie informuje o tym?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy