Oppo Reno nie jest już żadną tajemnicą. Firma oficjalnie przedstawiła swoją nową serię smartfonów. Na początku w Chinach, aby niedawno pojawić się też w Europie, więc i w Polsce. Możecie zapoznać się z naszymi pierwszymi wrażeniami po spotkaniu się z Oppo Reno, ale o ile firma ma się czym chwalić, to niektóre kwestie na razie nie pojawiają się w żadnych materiałach. Mowa o tytułowej technologii Nokii, czyli OZO Audio, które jest też częścią nowych smartfonów od Chińczyków.

Nokia OZO Audio w Oppo Reno — jakość dźwięku też się liczy

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

OZO Audio to jedna z pierwszych technologii, która została przedstawiona przez nową Nokię spod ramienia HMD Global. System ten sprowadza się do dedykowanego systemu mikrofonów, które ostatecznie mogą nagrywać wysokiej jakości dźwięk w 360 stopniach. Pozwala on też między innymi na ustawianiu ostrości dźwięku podczas nagrywania filmów. To właśnie rozwiązanie, które na rynku mobilnym pojawiło się z Nokią 8, stało się częścią Oppo Reno. Producent tej serii smartfonów nie wspomina o tym w żadnych materiałach. To Nokia pośrednio nas o tym poinformowała, gdy wydała podsumowanie finansowego pierwszego kwartału. Nie jest ono najlepsze, ale właśnie dzielenie się OZO Audio ma zagwarantować lepsze wyniki w trwającym obecnie okresie.

Zobacz też: Jak zmienia się wyszukiwarka Google?

Niestety, Nokia też nie uszczegóławia, który model Oppo Reno wykorzystuje fińską technologię. W końcu mamy do wyboru trzy modele — bazowy, 10x Zoom oraz 5G. Tak naprawdę wątpliwości można mieć co do tej podstawowej wersji, która jako jedyna na razie zadebiutowała w Polsce. Mimo wszystko domyślacie się, czemu Oppo niechętnie informuje o tym?

 

Źródło: GSM Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.