ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi logo

Xiaomi zapowiada smartfona ze Snapdragonem 730 – kolejny hit?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jeśli szukasz telefonu do X złotych, to na pewno wśród polecanych propozycji znajdzie się model Xiaomi. Niezależnie od Twoich wymagań, na pewno w portfolio Chińczyków jest dostępny smartfon, który spełnia Twoje oczekiwania. Przynajmniej na papierze. Prowadzi to też do tego, że często zastanawiamy się, czy nie warto dopłacić do wyżej notowanego modelu — tak ciasno zrobiło się na rynku. Łatwiej już nie będzie, a w drodze jest kolejna zagwozdka, bo Xiaomi szykuje model ze Snapdragonem 730.

Snapdragon 730 w smartfonie Xiaomi urzeczywistni się za kilka tygodni

Wiele firm lubi się chwalić swoimi współpracami z Qualcommem. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi, które w ten sposób zapowiedziało swój nowy model. Tajemniczy układ Snapdragon 7__ to oczywiście Snapdragon 730, który doczekał się też swojej odsłony dla graczy. Jest to też jednostka, która bardzo zbliża się do flagowego Snapdragona 855, chociaż oczywiście różnice pomiędzy tymi układami są zauważalne. Tylko, co to tak naprawdę za smartfon do nas zmierza? Nieoficjalnie mówi się, że może to być Xiaomi Mi A3 z Android One. Takie ulepszenie względem Xiaomi Mi A2 faktycznie byłoby czymś wyjątkowym.

Zobacz też: Czy istnieje wolność słowa w Internecie?

Oczywiście premiera w Indiach nie musi oznaczać, że dany telefon nie trafi do Polski. Najzwyczajniej w świecie może przez pewien czas być ekskluzywny w Azji — wielokrotnie już miały miejsce takie sytuacje. Tym bardziej Indie są kluczowym rynkiem dla Xiaomi, jak i wielu innych firm, więc nikogo nie powinien dziwić fakt doboru państwa.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy