ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google chrome ciemny motyw

Jak aktywować ciemny motyw w Chrome? Nareszcie dla wszystkich

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wielką sensacją była zeszłoroczna informacja, jakoby Google odkryło ciemne motywy i ich zalety. Wsparcie dla takich trybów pojawi się natywnie w Androidzie Q, więc teraz wszystkie aplikacje od amerykańskiego giganta powinny oferować ciemniejsze odsłony. O ile w większości zmiana sprowadza się do podmiany koloru przewodniego, tak w przypadku ciemnego motywu w Chrome oznacza on coś więcej. W końcu to nie tylko interfejs i poszczególne przełączniki zmieniają kolor — również szaty graficzne stron internetowych są podmieniane.

Jak aktywować ciemny motyw w Chrome na smartfonach?

Dotychczas ciemny motyw w Chrome występował w odsłonach testowych lub po prostu odległych od stabilnych. Tymczasem aktualizacja aplikacji do wersji 74 wprowadza ciemny motyw w standardzie. Ok, nie jest on dostępny ot tak z poziomu ustawień, ale od czego są flagi? W tym wypadku wystarczy, że wpiszecie w pole adresu następującą frazę lub po prostu klikniecie ten link:

chrome://flags#enable-android-night-mode

Następnie wystarczy tylko aktywować przełącznik, zrestartować aplikację (najlepiej wymusić zatrzymanie z poziomu ustawień) i ot, cała filozofia. Niestety, ale nie u wszystkich widać tę zmianę, więc prawdopodobnie Google jeszcze uzależnia dostępność od innych czynników.

ciemny motyw chrome jak aktywowac poradnik tlumacz

Mimo wszystko to nie jedyna zmiana w Chrome 74. Google ułatwiło dostęp do sekcji tłumaczeń tekstów — teraz jest ona dostępna z poziomu menu. To tak naprawdę główne zmiany, które możecie teraz dojrzeć. W przypadku użytkowników z Androidem Pie można jeszcze wymusić usunięcie animacji. Na deser zmiana nazwy Trybu oszczędzania pakietu na tryb… lekki. Oczywiście pojawiło się też wiele zmian wewnątrz jak odmienione narzędzia do obsługi PDF.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10+ czy Huawei P30 Pro? Który jest szybszy?

Zainteresowani sprawdzeniem nowości, mogą zajrzeć do Sklepu Play. Jeśli jeszcze nie znaleźliście tam wersji Chrome 74, to tradycyjnie sytuację ratuję APK Mirror. Niestety, ale część zmian jest instalowana zdalnie, nie poprzez instalator, więc tu może też tkwić problem, dlaczego u niektórych ciemny motyw w Chrome nie chce poprawnie działać.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy