Specyfikacja flagowego smartfona Redmi w Sieci – czego oczekiwać?

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-25

Xiaomi lubi się rozdrabniać. Poniekąd to jest powód rosnącej sprzedaży, bo w końcu w każdej cenie, przy każdych założeniach można dopasować propozycję od tej firmy. Szczególnie że są one wyjątkowo tanie, nawet w Polsce. Ten przymiotnik w zestawieniu z flagowymi modelami stworzył taką markę jak Pocophone, ale Redmi też chciałoby skorzystać z najmocniejszego układu Qualcomma. Wiemy, że nadchodzą przynajmniej dwa wyjątkowe smartfony ze Snapdragonem 855 od Xiaomi i jednym z nich może być właśnie propozycja z rodziny Redmi.

Specyfikacja flagowego smartfona Redmi, czyli pojawiają się kolejne pytania

Flagowy smartfon Redmi to dosyć specyficzny temat. Z tygodnia na tydzień zmieniają się informacje, czy ten telefon w ogóle powstanie. Obecnie jesteśmy na etapie, że jest on w drodze i może mieć wysuwany aparat. Tymczasem do Sieci trafił strzępek specyfikacji, który teoretycznie jest ściśle powiązany właśnie z tym smartfonem:

  • 6,39-calowy wyświetlacz FullHD+ (2340×1080)
  • układ Snapdragon 855
  • 8 GB RAM
  • 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • aparaty:
    • przód: 32 MPx
    • tył: 48 MPx, 13 MPx i 8 MPx

Tak, to naprawdę niewiele, ale nietrudno się domyślić, że Xiaomi może chcieć zastosować dokładnie te same matryce, co w Redmi Note 7 – głównie tą główną. O ile w obecnym portfolio marki znajdziemy głównie teleobiektywy jako dodatkowe aparaty, tak trzecia matryca może zostać okraszona szerokokątnym polem widzenia.

Zobacz też: Czym stała się wolność słowa w Internecie?

Mimo wszystko wciąż pozostaje wiele pytań, a kluczowym jest — co z Pocophone? Czy dla tej marki jest jeszcze miejsce? W końcu między Redmi Note 7, a Mi 9 jest jeszcze trochę miejsca cenowego, ale nie zapominajmy o widocznym na samej górze Redmi Note 7 Pro. Po prostu jest ciasno. Jednak więcej powinniśmy się dowiedzieć w przyszłym miesiącu, kiedy to spodziewana jest premiera flagowego smartfona Redmi.

 

Źródło: GSM Arenax