notch xiaomi

Najdziwniejszy notch należy do Xiaomi, bo został… odwrócony

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Notch jest rozwiązaniem, które nie jest zbyt lubiane przez wielu użytkowników smartfonów. Częstym argumentem jest to, że nie powiększa on powierzchni roboczej ekranu, a wręcz ją zabiera. Trudno powiedzieć, czy takie osoby mają rację, jednak ten argument nie będzie miał zastosowania w przypadku rozwiązania zaproponowanego przez Xiaomi.

Odwrotny notch Xiaomi

notch xiaomi

W tym przypadku na pewno przestrzeń robocza nie jest zabierana. Co nie oznacza, że to rozwiązanie zyska na popularności, ponieważ jest najzwyczajniej brzydkie i wygląda mało praktycznie. Nie ma tu bowiem mowy o żadnym wcięciu. Dostajemy za to wypustkę znajdującą się nad ekranem. W niej mają zostać umieszczone wszystkie czujniki, które zwykle znajdują się we wcięciu, więc oko kamery do selfie oraz głośnik. Przypomina to trochę smartfony z wysuwanym aparatem. Niestety, w tym przypadku nie ma mowy o ruchomych elementach, a rozwiązanie jest przygotowane na stałe. Nie są to pierwsze próby rozwiązania problemu notcha w wykonaniu Xiaomi. Wcześniej chiński producent chciał przenieść go na dół ekranu, co wygląda znacznie lepiej niż ich najnowszy patent.

Zobacz też: Nowe akumulatory to rewolucja w smartfonach. W czym zatem problem?

Miejmy nadzieję, że jest to jednak jedno z tych rozwiązań, które zaraz po opatentowaniu trafią do szuflady i zostaną szybko zapomniane. Takie rozwiązanie nie tylko wygląda mało estetycznie. Dodatkowo może sprawiać problemy w obsłudze. Samo trzymanie takiego urządzenia w poziomie może nie należeć do zbyt wygodnych właśnie z powodu wypustki. Potencjalnym problemem mogą być także etui do takiej konstrukcji. A co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu? Może po prostu się czepiam, nie dostrzegając zalet tej konstrukcji?

Źródło: gsmareana

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy