LG V50 ThinQ with Dual Screen 03

LG kończy produkcję smartfonów w swoim kraju – co dalej z ich jakością?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Od ponad dwóch lat LG nie może wyjść na prostą na rynku mobilnym. Tak przynajmniej wskazują cokwartalne wyniki sprzedaży. Dział mobilny firmy cały czas jest pod kreską. Powodów takiego stanu rzeczy długo nie trzeba szukać. Mimo że poszczególne smartfony są bardzo udane, to nasza recenzja LG V40 doskonale pokazuje, co warto poprawić. Przede wszystkim tempo wprowadzania telefonów do sprzedaży po premierze, podobnie tempo aktualizacji, jak i awaryjność. Ok, ta ostatnia znacząco ostatnio się poprawiła, ale jednak mówimy o ostatnich dwóch latach spadków, które też są ściśle związane z problemami technicznymi. Co robi LG? Kończy produkcję w swoim kraju.

LG nie będzie dłużej produkować smartfonów w Korei Południowej

lg v40 recenzja

Ujawniony raport przez Reutersa wskazuje, że jeszcze w tym roku LG chce zrezygnować z produkcji smartfonów w swoim kraju. Firma oficjalnie postanowiła nie wydawać komentarza do tej sytuacji, co tylko sugeruje, że jest coś na rzeczy. Oczywiście Koreańczycy nie mają zamiaru całkowicie porzucać rynku mobilnego. Produkcja ma zostać przeniesiona do Wietnamu, co siłą rzeczy powinno odbić się na oszczędnościach. Jednak nie liczcie, że definitywnie wpłynie to na ceny smartfonów. W Korei Południowej LG produkowało głównie flagowe propozycje, które stanowiły do 20% całej sprzedaży. Nie licząc wspomnianych wpadek z awaryjnymi płytami głównymi czy też wyświetlaczami, to nie można powiedzieć, że jakość wykonania LG była niska. Wręcz przeciwnie i miejmy nadzieję, że to się nie zmieni. W końcu Koreańczycy mają też fabryki w Chinach, Brazylii i Indiach.

Zobacz też: Czy drugi wyświetlacz jest potrzebny Huawei Mate 30 do szczęścia?

Na oficjalne potwierdzenie powyższej informacji zapewne jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. Który producent chciałby się chwalić zakończeniem produkcji we własnym kraju na rzecz Wietnamu? To wygląda dobrze jedynie w kontekście ratowania własnych finansów. Jeśli jednak ten ruch ma pomóc LG wyjść na prosto, to jestem za. Tymczasem dalej czekamy na pojawienie się w Polsce chociażby G8 ThinQ, żeby o V50 ThinQ z dodatkowym wyświetlaczem nie wspominać.

Źródło: Reuters

[Aktualizacja]

OFICJALNE OŚWIADCZENIE LG

w sprawie przeniesienia produkcji smartfonów do Wietnamu

W ramach strategii poprawy biznesu mobilnego i zwiększenia konkurencyjności w rozwijającej się branży, LG przeprowadzi operację przeniesienia produkcji smartfonów z Pyeongtaek w Korei Południowej do naszego nowo rozbudowanego kampusu w Haiphong w Wietnamie.

Ta relokacja jest częścią szerszej inwestycji w celu rozszerzenia działalności działu smartfonów w LG. Kampus Haiphong, w który zainwestowano 1,5 mld USD rozpoczął działalność w 2015 roku. Inwestycja idealnie nadaje się do produkcji wysokiej jakości konkurencyjnych produktów na rynki na całym świecie.

LG skorzysta na zwiększeniu wydajności i synergii, ponieważ Haiphong został zaprojektowany z myślą o wytwarzaniu szerokiej gamy produktów, od pralek i telewizorów po systemy informacyjno-rozrywkowe i smartfony. Większość pracowników Pyeongtaek zostanie przeniesiona do Changwon w Korei Południowej, aby wspierać szybko rozwijający się biznes AGD firmy LG.

Pytania i odpowiedzi:

  1. Czy to prawda, że ​​LG zaprzestanie produkcji smartfonów w Korei?
  2. Częścią naszego większego, długoterminowego planu jest dostosowanie strategii produkcji smartfonów do zwiększenia konkurencyjności na zmieniającym się rynku globalnym. Podczas gdy Korea Południowa tradycyjnie była podstawą produkcji dla LG, obecnie istnieje wiele lokalizacji, które mogą wykonać pracę równie dobrze lub z większą wydajnością. Nasza inwestycja w kampusie Haiphong w Wietnamie – który rozpoczął działalność w 2015 r. – jest częścią większej strategii dotyczącej smartfonów.
  1. Ile miejsc pracy w Korei będzie miało wpływ?
  2. Większość naszych pracowników w Pyeongtaek w Korei Południowej otrzyma możliwości rozwoju w naszym kampusie w Changwon, w którym inwestujemy ponad pół miliarda dolarów. Wiele osób  pozostanie w Pyeongtaek, aby zajmować się pracami badawczo-rozwojowymi. Ci, którzy zdecydują się przenieść do Changwon, otrzymają od LG wsparcie finansowe i mieszkaniowe.
  1. Czy głównym celem tego działania jest obniżenie kosztów, ponieważ spada wartość smartfonów firmy LG?
  2. Rzeczywisty powód jest taki, że w ramach długoterminowego planu przebudowy i rozszerzenia naszej działalności dotyczącej smartfonów,​​ dokonywane są znaczące inwestycje kapitałowe. Przez lata podnosiliśmy możliwości istniejących zakładów produkcyjnych poza Koreą Południową. Efektem jest poprawa wewnętrznej wydajności, aby stać się bardziej konkurencyjnym na ewoluującym rynku smartfonów.
  1. Ile smartfonów będzie produkowanych w Wietnamie?
  2. W drugiej połowie bieżącego roku w Wietnamie będziemy produkowali ponad 10 milionów smartfonów, od tych ze średniej półki do flagowych.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy