Google Fit na iOS – firma podejmuję walkę z Apple na jego podwórku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiem, że spora część z czytelników nie przepada, kiedy poruszamy temat Apple na portalu. Czasami jednak warto, zwłaszcza kiedy dotyczy w dużej mierze także Androida lub aplikacji od Google. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ właśnie dostaliśmy Google Fit na iOS.

Google Fit na iOS

Google Fit na iOS

Częścią tego, co odróżnia Google Fit od konkurentów, takich jak Samsung czy Huawei Health, są Heart Points i Move Minutes. Są to dobrze znane z gier punkty motywacyjne. Dzięki temu użytkownicy czują satysfakcję ze zbierania wirtualnych punktów, co przekłada się na to, że chętniej biorą udział w ćwiczeniach fizycznych. O ile sam opis brzmi dość absurdalnie, to mechanizm ten świetnie sprawdza się w ramach gier online.

Zobacz też: Lenovo Z6 Pro przedstawiony – do odważnych świat należy

Move Minutes, jak sama nazwa wskazuje, są generowane dzięki samemu chodzeniu. Im więcej przejdziemy, tym więcej punktów za to uzyskamy. Heart Points można zdobywać dzięki wysiłkowi fizycznemu. Zdobywa się je dzięki podwyższeniu pulsu. Swoją drogą ciekawe, czy można oszukiwać za pomocą kawy? Jak widać, Google bardzo chętnie angażuje się w iOS. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to druga, największa platforma mobilna. O ile raczej nie zachęci to użytkowników iPhone do zmiany platformy na Androida, tak Google zależy także na tym, żeby ludzie niezależnie od platformy korzystali z ich usług. W tej kwestii może już podjąć równą walkę z Apple nawet na jego podwórku. Najwięcej powodów do zadowolenia mają oczywiście właściciele iPhone. W końcu konkurencja może tylko zmotywować Apple do pracy nad ich autorską aplikacją.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy