Nexus
Konferencja otwierająca Google I/O już dobiegła końca, ale całe wydarzenie trwać będzie dwa dni i dalej pojawiają się nowe informacje. W trakcie pytań po konferencji zadano Andy’emu Rubinowi interesujące pytanie: czy Ice Cream Sandwich będzie wymagał dwurdzeniowych procesorów do działania? Odpowiedź trochę zbywająca maybe, maybe not. Widać, że chcą nowy system zaprezentować również na starszych modelach telefonów, ale nie chcą niczego obiecywać, bo nie wszystkie telefony spełnią wymagania sprzętowe.

Okazało się natomiast, że Google razem z Ice Cream Sandwich szykuje nowy telefon z seriii Nexus (po Nexusach One i S)
prawdopodobnie bedzie on posiadał dwurdzeniowy procesor, a Ice Cream Sandwich działał będzie płynnie jak masło, tak jak Gingerbread na Nexusie S.

Z innych informacji, do których udało się dotrzeć: jest powód, dla którego Google nie upubliczniło kodu źródłowego Honeycomba wiedzieli, że spowodowałoby to porty na smartfony, a chcieli tego uniknąć aż do wprowadzenia Lodowej Kanapki, mającej połączyć tablety i smartfony w jednym systemie.

Chętnym zasięgnięcia jeszcze większej ilości informacji polecamy kanał Google Developers na Youtubie, na którym można już obejrzeć filmik z konferencji, a także jutro zobaczyć kolejne wydarzenia na Google I/O.

 Źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn