samsung dex

Linux on DeX – kolejne Samsungi zyskują świetne rozszerzenie

Newsy

Jeśli mówimy o komputerze osobistym, przychodzi nam na myśl albo nasz komputer stacjonarny, albo laptop. Jednak tak naprawdę najbardziej osobiste komputery, jakie posiadamy, spoczywają zazwyczaj w naszych kieszeniach. To oczywiście nasze smartfony, na których często mamy znacznie więcej osobistych plików niż na pozostałych komputerach.

Linux On DeX na Samsungu Galaxy S10

linux on dex

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Linux On DeX, ogłoszony na konferencji deweloperskiej w zeszłym roku, to program, który pozwala uruchomić Linuxa — w tym przypadku Ubuntu — na smartfonie lub tablecie od Samsunga, zamieniając go w pełnowartościowy komputer. Początkowo program działał tylko na Samsungu Galaxy Note 9 i Samsungu Galaxy Tab S4, ale wraz z najnowszą aktualizacją wsparcie dostały flagowce Samsunga z rodziny Galaxy S10. Nie zapomniano jednak o zeszłorocznych flagowcach producenta. Posiadacze Samsunga Galaxy S9 w dowolnym wariancie także mogą skorzystać z tej możliwości, pod warunkiem, że mają one najnowszą wersję oprogramowania. Co ciekawe wsparcie otrzymał także tablet ze średniej półki, czyli Samsung Galaxy Tab S5e.

Zobacz też: Jak zarabiać na stronie internetowej?

Samsung DeX przeszedł długą drogę od momentu wprowadzenia go na rynek w 2017 roku jako dodatek dla Samsunga Galaxy S8. Początkowo do działania wymagał użycia dedykowanej stacji dokującej, chociaż sytuacja ta uległa zmianie po roku od premiery. Obecnie wystarczy zwykły przewód z USB-C w celu podłączenia smartfona do monitora oraz sparowanie go z klawiaturą i myszką Bluetooth. Chociaż możliwe jest także wykorzystywanie w tej roli ekranu smartfona. Linux On DeX wciąż jest w trakcie zamkniętych testów. Na szczęście dołączenie do nich jest banalnie proste. Wystarczy jedynie zarejestrować się w programie beta aplikacji, a następnie pobrać ją ze Sklepu Play.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x