ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Sony Ericssona w Orange?

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

Póki co najwięksi światowi operatorzy dzielą pomiędzy siebie telefony z Androidem na pokładzie. Otóż T-Mobile zdołał zabłysnąć wprowadzając brandowany własną marką HTC G1, zaś Vodafone w ten sam sposób wprowadzi HTC Magic. Nie dziwi więc, że Orange również chciałby mieć Androida na wyłączność (G1 mają wprawdzie w ofercie, ale to jednak T-Mobile był pierwszy). W tym celu francuski operator nawiązał współpracę z Sony Ericssonem.

Tajwański magazyn Commercial Times donosi, że Orange przygotowuje wraz z Sony Ericssonem kolejne telefony działające w oparciu o Android. Mają trafić na rynek pod koniec 2009 roku. Produkcją ma zająć się tajwański Foxconn (stąd właśnie takie źródło plotki), który produkuje urządzenia m. in. dla Apple. Można więc spodziewać się ciekawych urządzeń, choć znając Sony Ericsson nie będą one należały do tanich.

Inni wielcy operatorzy zaś zapewne pójdą w ślady T-Mobile, Vodafone i Orange. W Polsce do sieci Vodafone należy operator Plus, więc niewykluczone, że właśnie w Plusie zadebiutuje Magic.

(ź)komorkomaniak.pl

Skomentuj na Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy