Android Sony Ericssona w Orange?

Newsy

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Póki co najwięksi światowi operatorzy dzielą pomiędzy siebie telefony z Androidem na pokładzie. Otóż T-Mobile zdołał zabłysnąć wprowadzając brandowany własną marką HTC G1, zaś Vodafone w ten sam sposób wprowadzi HTC Magic. Nie dziwi więc, że Orange również chciałby mieć Androida na wyłączność (G1 mają wprawdzie w ofercie, ale to jednak T-Mobile był pierwszy). W tym celu francuski operator nawiązał współpracę z Sony Ericssonem.

Tajwański magazyn Commercial Times donosi, że Orange przygotowuje wraz z Sony Ericssonem kolejne telefony działające w oparciu o Android. Mają trafić na rynek pod koniec 2009 roku. Produkcją ma zająć się tajwański Foxconn (stąd właśnie takie źródło plotki), który produkuje urządzenia m. in. dla Apple. Można więc spodziewać się ciekawych urządzeń, choć znając Sony Ericsson nie będą one należały do tanich.

Inni wielcy operatorzy zaś zapewne pójdą w ślady T-Mobile, Vodafone i Orange. W Polsce do sieci Vodafone należy operator Plus, więc niewykluczone, że właśnie w Plusie zadebiutuje Magic.

(ź)komorkomaniak.pl

Skomentuj na Polskim Forum Android


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x