Samsung Galaxy S10+ kontra Huawei P30 Pro – który jest szybszy?

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-22

Huawei chce zdetronizować Samsunga jeszcze w tym roku. Przy okazji Chińczycy ostatecznie wyprzedzą też Apple, ale to obecnie formalność. Dlatego skupmy się na Huawei i Samsungu, którzy już zdążyli przedstawić swoje najmocniejsze propozycje w ramach pierwszego półrocza. Galaxy S10+ i P30 Pro to topowe modele obu firm, ale który jest lepszy? Oczywiście… to zależy. Niemniej możemy teraz zestawić szybkość obu smartfonów za sprawą porównania przygotowanego przez PhoneBuff.

Szybkość Samsunga Galaxy S10+ i Huawei P30 Pro porównana

Właściwe porównanie zaczyna się od drugiej minuty. Oba smartfony na papierze prezentują się niemalże identycznie. Samsung wyróżnia się wyższą rozdzielczością wyświetlacza, ale warto pamiętać, że domyślnie Galaxy S10+ prezentuje obraz w FullHD. Pierwsze okrążenie pokazuje, że EMUI i Kirin 980 potrzebuje wyraźnie więcej czasu na ładowanie poszczególnych aplikacji. Drugie okrążenie, które sprawdza wielozadaniowość urządzeń, pokazuje, że oba modele dobrze radzą sobie z utrzymywaniem programów w tle. Ostatecznie to właśnie Samsung wygrywa i tylko w nielicznych przypadkach Huawei udało się wygrać. Tylko zwróćmy uwagę na to, że do porównania został wybrany model ze Snapdragonem 855, który jest mocniejszy od dostępnego u nas Exynosa:

Teoretycznie Huawei P30 Pro miałby szansę pokonać Galaxy S10+ z Exynosem.

Zobacz też: Samsung pokazał Galaxy A60 i Galaxy A40s.

Tradycyjnie zaznaczam, że tego typu różnice są praktycznie niezauważalne w codziennym użytkowaniu. Mimo wszystko należy docenić Samsunga, który zrobił duży postęp w tworzeniu oprogramowania. One UI już w żaden sposób nie nawiązuje do TouchWiza i ciężko narzekać na tę nakładkę w dzisiejszych modelach Koreańczyków.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x