ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 9 pureview oficjalnie cena specyfikacja design

Nokia 9 PureView z czytnikiem linii papilarnych, który myli palce z… gumą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Często zaznaczamy, że aktualizacje smartfonów są bardzo istotne. Powinny być wydawane szybko i dopracowane, ale z tym ostatnim nie zawsze jest tak kolorowo. Nawet, jeśli aktualizacja nie jest wydawana szybko. Dzisiejszy przykład Nokii 9 PureView jest o tyle ciekawy, że firma udostępniła użytkownikom poprawki, które między innymi miały ulepszyć czytnik linii papilarnych. W końcu skanery w ekranie mają to do siebie, że są zdecydowanie wolniejsze i mniej precyzyjne w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Dlatego producenci kombinują, jak to poprawić. Nokia najzwyczajniej przekombinowała.

Nokia 9 PureView zaktualizowana na gorsze – czytnik linii papilarnych nie jest bezpieczny

Dokładnie ta aktualizacja sprawiła, że Nokia 9 PureView jest w stanie pomylić palec użytkownika z… gumą do żucia:

Nie jest to odosobniony przypadek i jest ściśle związany z omówioną aktualizacją. Nokia najzwyczajniej w świecie przesadziła z „suwakiem precyzji” czytnika tego smartfona. Na szczęście nie u wszystkich ta sytuacja jest widoczna.

Zobacz też: Jak 5G wpłynie na prognozę pogody?

Nokia na razie nie odpowiedziała w tej sytuacji, ale możemy się domyślać, że już trwają prace nad poprawką tej… poprawki. Nie powinniśmy się zdziwić, jeśli pojawi się ona jeszcze w tym tygodniu. Jakby nie patrzeć, czytniki linii papilarnych w ekranie wymają jeszcze dopracowania.

Źródło: Twitter, Reddit, GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy