Narzędzie Firewater pozwoli odblokować telefon HTC w kilka chwil

Aplikacje

HTC-One-S-OFF

Większość producentów, w tym także HTC, blokuje urządzenia przed opuszczeniem przez nie fabryki. Osoby, które lubią dowolnie modyfikować swoje telefony muszą więc na własna rękę obchodzić zabezpieczenia. Pomimo ukłonu w postaci HTCDev nie mamy jednak w 100% odblokowanego telefonu. Ci, którzy chcą więcej, mogą od niedawna w łatwy sposób „zdjąć flagę” zabezpieczającą partycje przed zapisem. Z pomocą przychodzi Firewater S-OFF – narzędzie, które według dewelopera potrafi zdjąć S-ON z niemal każdego urządzenia marki HTC.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Firewater zapewnia, że ich produkt poradzi sobie nie tylko ze starszymi modelami, nad którymi pasjonaci mogli spędzić więcej czasu, ale na liście kompatybilnych urządzeń znajdziemy także modele One, One Max czy Droid DNA. Niestety na chwilę obecną urządzenia, które nie działają na procesorach Qualcomm nie są wspierane (np. HTC One X).

Wymogiem działania aplikacji jest tzn. temproot, który możemy wykonać poprzez wspomniany wcześniej HTCDev, następnie wystarczy podążać za tutorialem dostępnym na stronie producenta oraz na XDA. Sam proces jest w miarę prosty jednak zawsze należy pamiętać o ryzyku związanym z bezpośrednią ingerencją w oprogramowanie urządzenia, co może skończyć się uszkodzeniem telefonu. W każdym razie powodzenia przy ewentualnych próbach i czekamy na komentarze od tych, którzy się nie bali i spróbowali.

 

 

Źródła: XDA, Androidpolice,droid-now


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x