W poprzednim tygodniu Qualcomm oficjalnie przedstawił swój pierwszy układ, który teoretycznie dedykowany jest graczom – Snapdragon 730G. Jest to tym samym kolejne zmniejszenie granicy pomiędzy flagowymi propozycjami z rodziny 8xx, a po prostu topowymi modelami. Jednak Amerykanie nie mają zamiaru zostawiać żadnej luki, więc w drodze już jest Snapdragon 735, który wyróżni się wieloma cechami, a jedną z najważniejszych jest obsługa 5G.

Snapdragon 735 – Qualcomm szykuje się do ekspansji 5G

qualcomm snapdragon 735 specyfikacja 5g

Kluczowe informacje z ujawnionej specyfikacji to 8-rdzeniowa konstrukcja, na którą składają się trzy rodziny rdzeni (1+1+6). Jednak nie to jest najważniejsze, a obsługa sieci 5G. Co prawda nie podano modemu, który będzie można połączyć ze Snapdragonem 735, ale z pewnością jest to kolejny krok do popularyzacji technologii łączności nowej generacji. W kwestii porównawczych, o krok bliżej tej jednostce do flagowego Snapdragona 855 za sprawą identycznego procesu technologicznego (7 nm). Co ciekawe, Snapdragon 735 w stosunku do 730 to praktycznie zupełnie coś innego, więc tym bardziej dziwi oznaczenie. Mamy do czynienia z kompletnie innymi założeniami.

Zobacz też: Czego oczekiwać od Nintendo Switch Lite?

O ile całość zapowiada się naprawdę interesująco, to ciężko ocenić, kiedy Qualcomm zdecyduje się oficjalnie przedstawić Snapdragona 735. Zważywszy, że podobny opis Snapdragona 730 trafił do Sieci niecały rok przed jego premierą, to warto uzbroić się w cierpliwość. O ile dzisiaj 5G w niżej notowanych modelach byłoby czymś wyjątkowym, o tyle za rok powinien to być standard. Tym bardziej, że wiemy jak wyglądało przystosowanie telefonów po wprowadzeniu 3G i 4G.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.