Pry-Fi

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy śledzeni. Robią to wielkie korporacje, strony internetowe i oczywiście agencje pokroju NSA. Tym, którym się to nie podoba naprzeciw wychodzi właśnie developer Chainfire. Wszyscy choć trochę zainteresowani modyfikowaniem androida powinni kojarzyć go m. in. jako autora aplikacji SuperSU, Triangle Away czy Mobile Odin.

Chainfire poinformował właśnie o publikacji wczesnej wersji programu Pry-Fi. Ma on, za pomocą losowego zmieniania adresu MAC karty sieciowej w smartfonie, uniemożliwić operatorom śledzenie naszych zachowań w obrębie ich hotspotów.

Pomysł jest genialny w swojej prostocie, adres MAC to unikalny identyfikator, którego używa się przy zapisywaniu informacji o podłączonym kliencie. Jeżeli przy każdym połączeniu go zmienimy, to oprogramowanie śledzące nie pozna naszego urządzenia, więc nie powiąże ze sobą naszych poszczególnych sesji.

Pry-Fi ma możliwość przypisywania stałych adresów dla pamiętanych sieci oraz losowania nowych przy każdym połączeniu. Korzystanie z aplikacji nie utrudnia normalnego używania Wi-Fi, jednak sam Chainfire informuje, że to dopiero wersja „Proof-of-Concept”, więc mogą wystąpić nieliczne bugi.

Pry-Fi jest dostępne w Google Play za darmo (wymaga roota) tutaj.

 

Źródło: Google+

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.