Bądź jak Huawei P30 Pro i wykorzystaj notch w swoim smartfonie!

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-20

Od dwóch lat mierzymy się z wycięciami w wyświetlaczu. Producenci poszli na kompromis w dążeniu do bezramkowych modeli i o ile teraz widać prawdziwy postęp, tak przez ten czas wykształciły się różne potworki. Nie wszyscy muszą lubić popularne notche, ale można je pozytywne wykorzystać. Okazuje się, że wystarczy jedna aplikacja w postaci Battery Notch, która — jak sama nazwa wskazuje — pozwala na to, co znajdziemy między innymi w Huawei P30 Pro. Po prostu otoczka staje się naszym wskaźnikiem naładowania akumulatora.

Notch jako forma wskaźnika baterii — wystarczy jedna aplikacja, czyli Battery Notch

Pierwsza myśl o działaniu tej aplikacji to oczywiście kwestia, jak dopasować ją do własnego modelu. W końcu notch notchowi nierówny. Autorzy pomyśleli o tym, w końcu są to specjaliści z XDA Developers. Pojawia się mnogość różnorakich, predefiniowanych wycięć, jak i możliwość dostosowania własnego. Jak to z XDA, projekt najłatwiej śledzić właśnie na forum tego portalu. Można też od razu zobaczyć, co jest planowane w kolejnych aktualizacjach (gradientowe kolory, różne tła). Tymczasem, jak zaznaczono to na graficznej instrukcji powyżej, musicie skorzystać z ADB, aby Battery Notch mógł poprawnie działać. Ewentualnie mieć uprawnienia do roota, a już sam program zrobi całą resztę. Kolejnym wymaganiem jest system w wersji Android 8 Oreo lub nowszym.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab S5e debiutuje w Polsce.

Jak to bywa z takimi projektami, aplikacja jest dostępna za darmo. Możecie ją pobrać ze wspomnianego tematu na forum XDA lub bezpośrednio ze Sklepu Play. To, co wyróżnia tę propozycję na tle konkurencyjnych rozwiązań, to właśnie fakt, że jest uniwersalna.

 

Źródło: XDA DevelopersPrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x