Samsung Galaxy Fold od środka zdradza nietypowe rozwiązania

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-19

Galaxy Fold jest superflagowcem i tak jak w przypadku supersamochodów mamy do czynienia z superproblemami. Samsung wyjaśnił uszkodzone wyświetlacze, ale niewątpliwie jest to kwestia, która wymaga dokładniejszego doprecyzowania. Niemniej jest to smartfon zupełnie nowego typu, z elastycznym wyświetlaczem i składaną obudową. Tym sposobem ogólnie rozumiana budowa jest inna od tego, co możemy spotkać na co dzień. Dlatego też Galaxy Fold od środka to zdecydowanie coś niezwykłego.

Samsung Galaxy Fold od środka, czyli co kryje wnętrze?

Chińczykom już udało się rozłożyć na kawałki Galaxy Fold i okazuje się, że jest lepiej, niż można było oczekiwać. Wymiana elastycznego wyświetlacza nie należy do najtrudniejszych, czego nie można powiedzieć o dodatkowym, mniejszym panelu. Sam zawias też prezentuje się stosunkowo prosto, bez specjalnych udziwnień, które mogłyby utrudnić potencjalną naprawę. Dodatkowo prowadzone przez niego taśmy nie są narażone na dodatkową pracę mechaniczną. Jak zapewne doskonale pamiętacie, wszelkiego rodzaju slidery i klapki sprzed wielu lat miały z tym problem. Miejmy nadzieję, że tytułowy smartfon wyciągnął wnioski z dziesięcioleci produkcji tego typu urządzeń. Pamiętajmy, że Samsung w swojej ofercie cały czas ma klapki w postaci W2019 i jej poprzedników. Niemniej wracając jeszcze na chwilę do samej budowy Galaxy Fold, to zauważcie, że producent nie ujawnił pojemności ogniw (TBD to zapewne To Be Defined, do zdefiniowania). To może oznaczać, że rozebrany został egzemplarz przedprodukcyjny. Potencjalnie to one są najbardziej awaryjne.

Zobacz też: Pożegnaliśmy Galaxy J, ale jak powitać Galaxy A?

Tym sposobem dowiadujemy się, że Samsung przemyślał budowę Galaxy Fold. Z jednej strony świadczy to dobrze o samym serwisowaniu, ale już spotkałem się z opiniami, że Koreańczycy wiedzieli o częstych naprawach, więc nie mogli stworzyć czegoś skomplikowanego. W końcu im trudniejsza jest naprawa, tym większe koszty serwisowania.

 

Źródło: GSM ArenaPrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x