ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Arkusze Google ze zmianami w menu

Arkusze Google wreszcie z dynamiczną aktualizacją wykresów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Akrusze Google niedawno przekroczyły pół miliarda pobrań w Sklepie Play. Są one poręcznym, a co ważniejsze w pełni darmowym narzędziem do tworzenia wspólnych arkuszy kalkulacyjnych, które mogą być współredagowane w czasie rzeczywistym. Dzisiaj zespół Google Docs ogłosił serię poprawek mających na celu poprawę doświadczenia w formatowaniu obrazów, wykresów i tabel przestawnych.

Arkusze Google – aktualizacja przynosi szereg nowości

arkusze google

Jedną z istotniejszych funkcji jest bezpośrednie wklejanie obrazów ze stron internetowych do arkuszy. Wcześniej trzeba było skorzystać z funkcji image, która będzie działa tylko z publicznie udostępnionymi obrazami. Dodano także możliwość wstawiania również plików lokalnych. Arkusze mają teraz możliwość przyciągania wykresów lub obrazów do siatki i upewnienia się, że są one proporcjonalne do siebie. Podobnie sprawa ma się z obiektami, którymi można dodatkowo manipulować w grupach. Nareszcie dodano także funkcję wielokrotnego wyboru, co znacznie ułatwia pracę w tej usłudze.

Zobacz też: Unia każe, Google robi – wybierz swoją przeglądarkę i wyszukiwarkę

To oczywiście nie są jedyne nowości. Arkusze Google nadrabiają poważne braki względem Exela od Microsoftu. Podobnie jak w nim, można teraz również utworzyć tabelę przestawną w istniejącym arkuszu, zamiast domyślnie ustawiać nowy arkusz. W końcu także wykresy są dynamicznie aktualizowane. Dzięki temu zmiana wartości, na podstawie której tworzony jest wykres, automatycznie go zmieni. Co prawda żadna z powyższych zmian nie wydaje się niczym wielkim, a konkurencja ma to już od dawna. Jednak dzięki nim Arkusze Google mogą nawiązać jakąś walkę z innymi arkuszami kalkulacyjnymi. Do tej pory z powodu tych ograniczeń wykonywanie bardziej zaawansowanych działań na nich było czasochłonne i dość irytujące. Miejmy nadzieję, że zespół Google Docs nie poprzestanie tylko na tych zmianach i zrobi z Arkuszy Google naprawdę mocne narzędzie, nawet dla ludzi o wysokich wymaganiach.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy