Nie wiesz co obejrzeć? Netflix ma na to rozwiązanie

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-04-19

Często zbyt duży wybór jest większym problemem niż kompletny brak wyboru. Tak wiem, nie brzmi to najlepiej. W końcu szeroki wybór pozwala nam dobrać coś, według naszych preferencji. Jednak jeśli sami nie do końca wiemy, czego szukamy, ten może nas najzwyczajniej przytłoczyć.

Netflix zaproponuje losowy odcinek

Netflix losowy odcinek

Zdaje się, że władze Netflixa zauważyły ten problem. Sam kilkukrotnie, kiedy szukałem jakiegoś nowego serialu, zamiast oglądać, to przeglądałem bibliotekę serwisu w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Takie poszukiwania zwykle po pół godziny kończyły się wyłączeniem aplikacji. Czytając różne opinie w sieci, widzę, że nie jestem w tej kwestii odosobniony. Serwis postanowił rozwiązać ten problem.

Zobacz też: Wyświetlacz Galaxy Fold to porażka? Samsung tłumaczy uszkodzenia

Niektórzy użytkownicy aplikacji Netflix na Androidzie donoszą, że serwis daje im możliwość wylosowania losowego odcinka znajdującego się w jego bibliotece. Dzięki temu mogą oni poznać nowy serial, nie zaczynając przy tym od odcinka pilotowego. Jest to akurat bardzo rozsądne podejście. W końcu pierwsze odcinki często znacznie się różnią od tego, co serial ma nam do zaoferowania, ponieważ skupiają się na przedstawieniu bohaterów i świata. Z drugiej strony, jeśli będziemy mieli pecha, to możemy trafić na odcinek niezwykle istotny dla fabuły i zepsuć sobie przy tym jakiś zwrot akcji. Najprawdopodobniej dlatego też opcja ta ciągle jest w trakcie testów. Co ciekawe jej obecność nie jest powiązana z wersją aplikacji na naszym urządzeniu, chociaż warto zaznaczyć, że osoba zgłaszająca obecność takiej funkcji miała wersję v7.6.0 build 19 34157. A co Wy myślicie o takiej opcji? Pomoże ona w znalezieniu jakiegoś ciekawego serialu, czy tylko wprowadzi większe zamieszanie?

Źródło: AndroidpolicePrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x